سهم استان البرز از آب سد طالقان دو برابر می شود
کد خبر: 1070361
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004URt
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
مدیرعامل آبفای استان البرز خبرداد
مدیرعامل آبفای استان البرز گفت : با افزایش دوبرابری تخصیص آب شرب استان، 250هزار نفر از مردم استان البرز تا بهار سال آینده از آب تصفیه شده سد طالقان بهره مند می شوند.

مهندس ذوالفقار مهدی زاده اظهار داشت:با بهره برداری  از واحد سوم تصفیه خانه آب شماره 2 کرج،تا بهار سال آینده 250 هزار نفر از ساکنان کرج،رجایی شهر،مهرشهر،کمالشهر و فردیس از آب سد طالقان بهره مند خواهند شد.

وی افزود: به دنبال افزایش  حقابه البرز از سد طالقان از 55 به 110 میلیون متر مکعب که در سال 99 و از سوی وزارت نیرو با آن موافقت شد،عملیات احداث سومین واحد از تصفیه خانه آب شماره 2 کرج آغاز و هم اکنون 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 مهدی زاده ظرفیت این واحد از تصفیه خانه را 500 لیتر بر ثانیه ذکر کرد و افزود:با کاهش آبدهی چاه ها و کمبود منابع آب زیرسطحی  در این استان، آبفای البرز برای افزایش حقابه استان البرز از آب سدهای طالقان و کرج،پیگیر بوده است؛ در حالی که هم اکنون تامین نیازهای آبی استان از طریق منابع زیرزمینی 75 و منابع سطحی 25 درصد است،با بهره برداری از واحد سوم این تصفیه خانه ،این نسبت به 31 درصد افزایش خواهد یافت که پیامد آن رشد کیفی آب شرب و حفظ ذخایر آسیب دیده و ارزشمند سفره های زیرزمینی و جلوگیری از نشست زمین در کل استان خواهد بود.

مدیرعامل آبفای استان البرز در پایان گفت:این طرح آبرسانی با اعتبار 500 میلیارد ریال و در مدت 15 ماه به اتمام  می رسد.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار