از شهیدان اسناد زیادی داریم و منتظر قلم نویسندگان هستیم
کد خبر: 1070325
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004URJ
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۶
در نشست بررسی کتاب «تن‌ها گریه کن» مطرح شد
به گفته حسین کاجی، مسئول انتشارات حماسه یاران، اطلاعات و اسناد لازم به عنوان مهمات برای اصحاب قلم که می‌خواهند کاری برای شهدا انجام دهند، فراهم شده است.

به گفته حسین کاجی، مسئول انتشارات حماسه یاران، اطلاعات و اسناد لازم به عنوان مهمات برای اصحاب قلم که می‌خواهند کاری برای شهدا انجام دهند، فراهم شده است.
حسین کاجی، مدیر انتشارات حماسه یاران در ویژه‌برنامه‌ای با محوریت کتاب «تن‌ها گریه کن» روایت زندگی شهید محمد معماریان که از سوی انتشارات شهید کاظمی برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج گفت: معتقدم بانی جلساتی که برای شهدا برگزار می‌شود، امام زمان (عج) است. زمانی در جنگ معبر می‌زدیم و یک لشکر گذر می‎کرد. اتفاقات زیادی در جنگ دیدیم. در یک آن همه جا آتش می‌گرفت، زلزله می‌شد، سنگر، رفقا، موتور، حتی سطح آب آتش می‌گرفت و صدا به صدا نمی‌رسید. فرماندهان می‌گویند اگر می‌خواهید بدانید چه صحنه‌ای بود، صد تا طبل بیاورید و بزنید. به هر حال جنگ تحمیلی، لبنان، عراق و افغانستان را پشت سر گذاشتیم. به مرور احساس خلأ کردیم، تصمیم گرفتیم مجموعه مردمی داشته باشیم، بنابراین اقدام به جمع‌آوری اسناد کردیم. امروز ادعا داریم، مجموعه مردمی هستیم که کامل‌ترین اسناد جنگ را در اختیار داریم.
وی اظهار کرد: با خود اندیشیدیم حالا که در جنگ توفیق شهادت حاصل نشد، مهمات اصحاب قلم را فراهم کنیم. از شهید زین‌الدین خواستیم در حوزه فرهنگی ما را یاری کند. تعدادی از خواهران برای نگارش آثار اعلام آمادگی کردند و کتاب‌های کوتاه و بلند نوشتند و یکی از این بانوان، خانم اسلامی بود.
کاجی افزود: اطلاعات و اسناد از سوی افرادی که دغدغه داشتند، جمع‌آوری شد و نویسندگان شروع به نوشتن کردند. اگر از من بپرسند در مورد شهید معماریان و خانواده ایشان چقدر تحقیق کردید؟ می‌گویم این‌قدر خانواده شهید داریم که قبلاً در مورد آن‌ها تحقیقات صورت گرفته و اسناد گردآوری شده و در انتظار قلم توانمند نویسندگان هستیم.
اکرم اسلامی، نویسنده «تن‌ها گریه کن» نیز در بخشی دیگر از این برنامه درباره فرآیند نگارش این کتاب، گفت: از همان ابتدا که مادر شهید را دیدم به دوستانم می‌گفتم، بیایید برویم حاج‌خانم را ببینیم. اگر این توصیه را می‌کردم به این دلیل بود که خودم با فضایی آشنا شده بودم که متفاوت از آنچه بود که تاکنون زیسته بودم. آقای کاجی مادر شهید را معرفی کردند و گفتند می‌خواهیم کتابی در مورد ایشان بنویسیم و من معتقد بودم با ویژگی‌هایی که از ایشان شنیده‌ام، نوشتن از ایشان در حد توان من نیست و، چون تجربه‌ای در این زمینه نداشتم، از انجام این کار پرهیز می‌کردم. معتقد بودم نمی‌توانم حق مطلب را در مورد ایشان ادا کنم. دقیقاً کلام آقای کاجی خاطرم است که می‌گفتند، می‌خواهم نفس مادر شهید به تو بخورد. امید است این عزیزان سال‌ها زنده باشند، اما واقعیت طبیعت غیر از این است و ما باید سراغ آن‌ها برویم و خاطراتشان را ثبت و ضبط کنیم.
وی اظهار کرد: اگر رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب تقریظ نگاشته‌اند، ربطی به من ندارد و همه متوجه مادر شهید است. پذیرش نگارش این اثر برای من سخت بود، اما با یک‌بار دیدن حاج‌خانم یقین پیدا کردم که دلم می‌خواهد بیشتر ایشان را ببینم. نوشتن کتاب تقریباً سه سال زمان برد. فراز و نشیب زندگی خانم معماریان بیش از آن است که در کتاب آمده و خیلی موارد فاکتور گرفته شده است. آدم حرفه‌ای نبودم و به حس خودم رجوع کردم و البته مشاور خوبی برای انجام کار داشتم و این یک کار تیمی بود و با مشورت همدیگر و با رفت و برگشت‌ها و اصلاحات زیاد بالاخره به نتیجه رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار