بسیجیان می‌توانند همه‌جا اثربخش و مشکل‌گشا باشند
کد خبر: 1070142
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UOM
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
پیام رهبر انقلاب به مناسبت هفته بسیج
فرمانده کل قوا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بسیجیان را دارای توانایی اثربخشی و مشکل‌گشایی در همه مسائل کشور دانسته‌اند

فرمانده کل قوا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بسیجیان را دارای توانایی اثربخشی و مشکل‌گشایی در همه مسائل کشور دانسته‌اند. فرمانده کل سپاه هم در سخنانی حضور بسیج در همه عرصه‌ها از جنگ نظامی تا خدمت رسانی به محرومان تا واکسیناسیون کرونا تا عرصه تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی را یادآور شد و رئیس سازمان بسیج نیز از آمادگی بسیج برای هر نوع فداکاری برای ملت گفت و اینکه «کار بسیج در گام دوم انقلاب بیشتر آبادانی و ساختن ایران است». این همه، یعنی یک گفتمان واحد که بسیج را نه فقط برآمده از ملت، که در خدمت ملت می‌داند تا هر جا نیازی به او احساس شد، بی قید و شرط به یاری برود و البته، در گفتمان بسیج، همه این حضور، چیزی جز انجام وظیفه نیست.
رهبر انقلاب: قدردان جایگاه خود باشید
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا در پیامی به مناسبت هفته بسیج خطاب به آحاد بسیجیان خاطرنشان کردند: با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می‌توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل‌گشا باشید.
متن پیام رهبر انقلاب به مناسبت هفته بسیج به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
هفته بسیج بر همگان مبارک باد؛ به‌ویژه بر رویش‌های تازه با طراوت بسیجی، که همچنان مانند نسل پیش از خود، فرزندان محبوب امام راحل عظیم الشأن‌اند. عزیزان قدردان جایگاه خود باشید و بدانید که با همت بلند و در پرتو خردمندی و درست اندیشی و با اعتماد و توکل بر خداوند دانا و توانا می‌توانید در همه مسائل عمومی کشور و ملت اثر بخش و مشکل گشا باشید، این تجربه چند دهه ملت ایران است.
والسلام علیکم و رحمهًْ‌الله
سید علی خامنه‌ای / سوم آذر ۱۴۰۰

 


فرمانده کل سپاه: بسیج و ملت از هم جدا نیستند
فرمانده کل سپاه، سرلشکر پاسدار حسین سلامی هم هفته بسیج را با حضور در نمایش اقتدار بسیجیان استان خراسان جنوبی که در ورزشگاه آزادی بیرجند برگزار شد، گرامی داشت. او طی سخنانی در این مراسم، تأکید کرد که بسیج از ملت جدا نیست و ملت هم از بسیج جدا نیست.
وی گفت: بسیج متن ملت است و ملت زمینه‌ای است که درخشش و زیبایی تصویر بسیج در آن دیده می‌شود و این راز شکست‌ناپذیری بسیج و مردم شریف و عزیز ایران در صحنه‌های سخت و خطرناک است. سردار سلامی گفت: شما می‌دانید که بسیج چه گوهر ناب و چه در خالصی است برای این ملت و بسیار مسرور و شاکرم در این روز زیبا و دل‌انگیز در پی نزول رحمت الهی این توفیق را یافته‌ام در جمع بسیجیان خراسان جنوبی، مردمان با وفا، مرزداران مؤمن، با غیرت و ولایتمدار، مردمان دیار مؤمنان، سرزمین عالمان بزرگ، سرزمین اندیشمندان، دانشمندان جاودان و مردمان صبور و سختکوش و مجاهد، سرزمینی با شهدایی که ستارگان درخشان بر آسمان افتخارات ایران بلکه جهان اسلام هستند. وی ادامه داد: شهدایی همچون کاوه، ناصری، رحیمی، آهنی، آخوندی و پارسا و هزاران شهید پرافتخار و جاودان دیگری که عطر و رایحه دلنواز وجودشان همیشه طراوت معنوی و شادابی ملکوتی برای مردمان این استان به همراه آورده است.
بسیج، اعجاز ذهنی امام
وی افزود: امام راحل با الهام یافتگی از حکمت الهی و با رژف‌اندیشی نسبت به مخاطرات به یک اعجاز ذهنی دست زدند و نهالی را در سرزمین احساس و باور مردم و در سرزمین ایمان آن‌ها کاشتند که بعد از دوران پر برکت و مبارک حیات ایشان توسط رهبر عزیز انقلاب اسلامی که خود بسیجی است این نهال به یک شجره طیبه ریشه‌دار با شاخسار‌هایی ثمربخش تبدیل شد.
سردار سلامی با بیان اینکه بسیج حقیقتاً یک موهبت الهی بوده، و برای همیشه خواهد بود گفت: بسیج محصول تجربه غم‌انگیز و دردناک دوران صدر اسلام است که در آن امامان ما در صحنه‌هایی با یاوران اندک تنها ماندند و بسیجیان همیشه در آرزوی جبران مافات هستند تا آن تنهایی‌ها را جبران کنند. برای همین است که خیل عظیم لشکر الهی در بحران‌های سخت ۴۳ ساله انقلاب، امام خویش را در بطن محبت خود گرفتند و سینه‌های خود را سپر امواج بلا کردند و تیر‌های بلا را به جان خریدند تا امت سرافراز و سربلند باقی بماند.
یک ملت بسیجی
فرمانده کل سپاه افزود: باور کنید آن جنگی که هشت سال بر ملت ایران تحمیل شد، یک نقشه سیاسی جهانی بود، وقتی انقلاب اسلامی توانست ایران را از صفحه شطرنج و جغرافیای سیاسی استکبار خارج کند و استقلال، آزادی و حاکمیت اسلام را برای این سرزمین به ارمغان آورد همه شیاطین بزرگ و کوچک عالم از شرق و غرب و پادشاهان دست نشانده آن‌ها در کشور‌های همسایه در یک توطئه جهانی همدست شدند وگرنه صدام کسی نبود که بتواند در این مقیاس و افق حرکت کند. همه مستکبران در این جنگ شرکت کردند، اما وقتی بسیج به میدان آمد، موازنه به نفع ملت ایران برهم خورد.
وی با تأکید بر اینکه همه ملت ایران بسیجی هستند افزود: همه آنان که در مقابل دشمنان ایستادند و در سختی‌ها صبر کردند و در این شرایط پایداری کردند و به میدان آمدند، بسیجی هستند.
بسیج در عرصه نظامی، اقتصادی، فرهنگی، خدمت به محرومان و...
سلامی با تأکید بر اینکه بسیج در اثنای جنگ به یک سازمان عظیم بی انتها تبدیل و فرهنگ بسیج در سرزمین‌های دیگر تکثیر شد گفت: در تحریم اقتصادی بسیج پا به صحنه گذاشت و مشعل‌دار و بیرق‌دار اقتصاد مقاومتی شد لذا با ترویج فرهنگ حرکت استقلال‌طلبی در عرصه اقتصاد توانست آرزو‌های دشمن را در عرصه تحریم تا گورستان بدرقه کند.
سردار سلامی افزود: همچنین بسیج در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان ایستاد و اجازه نداد القائات دشمن ذهن و قلب جوانان را تسخیر کند لذا در مقابل این جنگ رسانه‌ای دشمن درخشید و فرهنگ اسلام، جهاد و شهادت را ترویج داد. هر مشکل و مصیبتی برای ملت پیش آمد، بسیج اولین جریانی بود که در متن حوادث بزرگ و سخت حضور یافت؛ بی دلیل، بی‌ریا، بی‌توقع، بدون خواستن اجر و پاداش وجود خود را به رایگان در خدمت رفاه، آسایش و امنیت این مردم قرار داد.
فرمانده کل سپاه گفت: اگر زلزله‌ای آمده اولین کسانی که آوار را از دوش مردمان مصیبت‌دیده بر می‌دارند بسیج بوده و هست؛ اگر سیلی آمده اولین کسانی که در مقابل جریان طغیانگر آب ایستادند و گاهی مانند در مقابل هجوم آب فداکاری کردند، بسیج بود؛ لذا بسیج نسخه آرامش ملی و فرمول حل مسائل ما است. اگر جنگلی آتش بگیرد، جاده‌ها در اثر برف بسته شود بسیج در میدان است، وقتی بیماری همه گیر مردم را رنج می‌دهد کسی که با رخسار آرام و توأم با خوشرویی با اخلاق خوش و کریمانه برای درمان درد مردم می‌شتابد بسیج است؛ که در عرصه حضور دارد و با طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و در واکسیناسیون همکاری کرد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: اگر محرومیت و فقر در اثر کرونا یا هر پدیده دیگری بخشی از جامعه ما را تحت تأثیر خود قرار دهد بسیجیان فرهنگ انفاق را احیا می‌کنند و در خیرات سبقت می‌گیرند و از آنچه دوست دارند انفاق می‌کنند و به یاری مردمان محروم می‌شتابند، آنان که خانه می‌سازند، آب می‌آورند و جاده می‌سازند.
فرمانده کل سپاه گفت: در آینده نام شما با اقتدار یاد خواهد شد پس در صحنه بمانید، ما تا پیروزی‌های بزرگ راه چندانی نداریم.
سردار سلامی در ابتدای سخنانش متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفته بسیج را هم قرائت کرد.
رئیس سازمان بسیج: کار بسیج در گام دوم انقلاب آبادانی ایران است
سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی هم روز گذشته در رزمایش اقتدار بسیجیان که در مرکز تخصصی بسیج در مشهد برگزار شد، حضور یافت و طی سخنانی اظهار داشت: همان‌طور که دفاع مقدس ملت ایران باعث شکل‌گیری جبهه مقاومت شد، دولت اسلامی ایران هم منشأ شکل‌گیری دولت‌های اسلامی در جهان اسلام قرار گرفت.
وی در ادامه افزود: ما اکنون در گام دوم انقلاب و در هر قرنی تحولات بزرگی را شاهد هستیم، در قرن ۱۴ قمری این تحول، پیروزی انقلاب اسلامی و یک ابر تحول بود و سر منشأ تحولات دیگر شد و آثار آن را امروز می‌بینیم. به بن بست رسیدن اندیشه سوسیالیسم و مارکسیسم، فروافتادن علم اقتدار امپریالیسم، و فرو افتادن علم پوشالی به ظاهر قدرتمند رژیم صهیونیستی در چشمان ملل دنیا اتفاقاتی تأثیر پذیرفته از ابر تحول پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.
ما بر اسرائیل اشراف داریم
وی با اشاره به اینکه در متن این تحول به فرموده امامین انقلاب نابودی رژیم صهیونیستی خواهد بود، ادامه داد: ما صدای فروریختن ستون‌های پوشالی موجودیت رژیم صهیونیستی را شنیدیم و از اوضاع رژیم صهیونیستی دقیقاً خبر و بر آن اشراف داریم، ما می‌دانیم کسانی که به اصرار به سرزمین‌های اشغالی کوچانده شده‌اند منتظر فرصت هستند که به سرزمین‌های اصلی خود بازگردند و املاک خود را در سرزمین‌های اصلی حفظ کرده‌اند، در خود یهودیان هم باور بر این است که این رژیم از ابتدای تأسیس خود تا بیش از ۸۰ سال دوام نخواهد داشت که حدود ۷۰ سال آن سپری شده است.
سردار سلیمانی ابراز کرد: ملت ایران در انقلاب اسلامی دریچه‌های صلح، آزادی، عدالت، شرافت، عظمت و عزت را بر جهانیان گشود، ما هیچ گاه به دنبال جنگ افروزی نبوده‌ایم اگر چه مورد تجاوز قرار گرفتیم.
وی پیام رزمایش اقتدار بسیجیان را آمادگی کامل برای فداکاری ملت در راه آرمان‌های امام (ره)، تدابیر رهبر معظم انقلاب و مطالبات مردم بزرگ ایران به خصوص در تأمین امنیت پایدار دانست و تکمیل کرد: بسیج برای برای استقرار نقش آفرینی ملت بزرگ ایران در مسیر دولت‌سازی، جامعه پردازی و تحقق تمدن نوین اسلامی می‌کوشد.
سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: کار بسیج در گام دوم انقلاب بیشتر آبادانی و ساختن ایرانی در حد و عظمت ملت آن است و شرایط فراهم شده و همه قوا اهتمام بر تحقق این هدف دارند و ملت با استفاده از تجربیات گذشته و محور قرار دادن جوانان با امید به موفقیت و با روحیه جهادی این مسیر را طی می‌کند.
برگزاری رزمایش اقتدار بسیجیان با ۹۵ گردان در مشهد
در ادامه این رزمایش سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی اظهار کرد: امروز در تمام نقاط خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور رزمایش اقتدار بسیجیان برگزار می‌شود و در مشهد نیز ۹۵ گردان، این رزمایش را برگزار می‌کنند.
وی گفت: گردان‌ها متناسب با مأموریت‌ها شکل گرفته‌اند. هر فرد منصفی می‌گوید که امنیت پایدار را مدیون بسیجیان هستیم. بسیجیان در برهه‌های مختلف دفاع مقدس، محرومیت زدایی، پرداختن به صنایع دفاعی و کمک به مردم در حوادث غیر مترقبه حضور فعال داشته و دارند و باید دشمنان این را بدانند که در تبعیت از مقام معظم رهبری همواره در میدان حاضریم و به هر توطئه و تهدید پاسخ می‌دهیم.

جرئت جنگ‌سخت را از دشمن گرفته‌ایم
دشمنان ضعیف و بزدل جرئت نمی‌کنند با جنگ‌سخت با ما درگیر شوند، زیرا به دلیل بالا بودن تراز انقلاب اسلامی هیچ یک از محاسبات آن‌ها برای جنگ با ایران مؤید انتفاعشان نبوده است.
سردار دریادار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه صبح دیروز در اجتماع ۵ هزار نفری بسیجیان سپاه تهران بزرگ که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: دشمن امروز در همه عرصه‌ها دشمنی خود را با ایران شدت بخشیده، به نحوی که نمونه و شدت این دشمنی‌ها در طول تاریخ به جز دوران صدر اسلام سابقه نداشته است، ولی با این حال به لحاظ اینکه دلدادگان انقلاب اسلامی و بسیجیان در همه صحنه‌ها حتی به قیمت جان خود پای کار بوده‌اند، در هیچ کدام از خباثت‌هایی که با انقلاب اسلامی داشتند نه تنها موفق نشدند بلکه نمی‌توانند یک مورد را هم علیه جبهه انقلاب اسلامی عنوان کنند که پیروز شده باشند. وی تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی وقتی می‌دانند در جنگ نظامی نمی‌توانند علیه ملت ایران اقدامی انجام دهند به سراغ جنگ‌های اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای رفتند؛ ورود دشمنان در این عرصه‌ها موجب شد تا قابلیت بسیج در این نوع جنگ‌ها وارد شود و این در حالی است که بنا بر وعده الهی پیروزی از آن حزب خدا و بسیجیان است، زیرا در هر عرصه‌ای بسیج ورود کرده به سبب توانمندی‌هایی که دارد دشمنان را ذله کرده است.
جانشین فرمانده کل سپاه تأکید کرد: اگر درحوزه اقتصادی به وظایف خود عمل کنیم، توان اقتصادی ما افزایش می‌یابد و آن وقت این توان اقتصادی انقلاب اسلامی است که گلوی دشمنان را فشار می‌دهد. سردار فدوی با تأکید بر اینکه باید توان کامل بسیج در حوزه اقتصادی پای کار بیاید، بیان داشت: در عرصه اقتصادی هم می‌توانیم بر مشکلات فایق بیاییم و می‌توانیم با برتری بر جنگی که دشمنان با ما وارد شده‌اند از پیچ تاریخی عبور کنیم.
سردار فدوی با بیان اینکه امروز با جنگ فرهنگی مواجه هستیم، افزود: این جنگ در داخل خانه‌های ما و در داخل گوشی‌هایی که در جیب ما و دست ما قرار دارد، است؛ پس شما بسیجیان باید به میدان بیایید تا در این جنگ هم به پیروزی کامل برسیم و دشمن هم باید بداند مثل گذشته محاسبات غلط کرده است که می‌تواند در این جنگ پیروز شود. وی بیان داشت: در این شرایط همه قوای ما باید هم افزا و وحدت کلمه داشته باشند و دولت و مجلس از قدرت بیکران بسیج و سپاه که پشت آن‌ها قرار دارد، استفاده کنند تا دشمنان بفهمند مجدد اشتباه محاسبه کرده و شکست خواهند خورد؛ آن‌ها باید بفهمند با انقلاب اسلامی در هر زمینه‌ای وارد شوند پیروز نخواهند شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار