ایجاد ۲۵۰۰ طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری
کد خبر: 1069561
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UEz
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
رویداد ملی «برکتینو» آغاز به‌کار کرد
با آغاز رویداد ملی «برکتینو» و بهره‌برداری از ۴۰۰ طرح اعلام شد تا پایان امسال ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه آزادکاری به بهره‌برداری می‌رسد.
سجاد مرسلی

با آغاز رویداد ملی «برکتینو» و بهره‌برداری از ۴۰۰ طرح اعلام شد تا پایان امسال ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه آزادکاری به بهره‌برداری می‌رسد.
مراسم آغاز رویداد ملی «برکتینو» و بهره‌برداری از ۴۰۰ طرح اشتغال برکت در حوزه آزادکاری (فریلنسینگ) در سراسر کشور برگزار شد.
مدیرعامل بنیاد برکت در این مراسم با اشاره به رویداد ملی «برکتینو» گفت: ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغال در قالب این رویداد و از طریق آزادکاری تا پایان امسال در دستور کار است. محمد ترکمانه افزود: هدف از برگزاری رویداد ملی «برکتینو» ایجاد ظرفیت‌های مناسب برای ایجاد اشتغال در حوزه آزادکاری است. همچنین در قالب این رویداد، از شرکت‌های فعال و واسط در این حوزه حمایت می‌شود.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، جامعه مخاطبان هدف رویداد ملی «برکتینو» افراد تحصیل‌کرده و دانشگاهی با مدرک تحصیلی معتبر و مرتبط در مناطق روستایی و محروم کشور هستند.
ترکمانه توضیح داد: آزادکاری یک سبک نوین اشتغال است که در کشور‌های توسعه یافته و در حال توسعه مورد استقبال واقع شده و بسیاری از افراد از این طریق درآمدزایی می‌کنند. رویکرد جدید بنیاد برکت به تبعیت از سیاست‌های ستاد اجرایی فرمان امام، تمرکز بر حوزه‌های دانش‌بنیان و فنآورانه و سرمایه‌گذاری در علوم جدید است.
وی خاطرنشان کرد: ۲۰۰ رسته شغلی در حوزه آزادکاری وجود دارد که از جمله شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به طراحی، برنامه‌نویسی، ترجمه، تولید محتوا، ساخت انیمیشن و عکاسی اشاره کرد.
مدیرعامل بنیاد برکت اظهار داشت: تا به امروز ۴۰۰ طرح اشتغال در حوزه آزادکاری در ۹۳ روستا و ۶۹ شهر ایجاد شده است که تا پایان سال‌جاری به ۲ هزار و ۵۰۰ طرح خواهد رسید. همچنین برنامه‌ریزی شده تا در سال آینده هم ۵ هزار طرح دیگر در این حوزه راه‌اندازی شود. ترکمانه یادآور شد: این طرح‌ها از این نظر حائز اهمیت هستند که در روستا‌های سراسر کشور اجرا شده‌اند و بسیاری از کارآفرینان توانسته‌اند پروژه‌های بین‌المللی را جذب کنند. وی در تشریح جزئیات رویداد ملی «برکتینو» بیان کرد: با برگزاری شش پیش‌رویداد، افراد مستعد شناسایی و فرآیند آموزش برای آن‌ها آغاز شده است. شرکت کنندگان در رویداد «برکتینو» در این مرحله، مهارت‌هایی همچون چگونگی مذاکره و جذب پروژه را می‌آموزند. مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: شرکت‌کنندگان در رویداد ملی «برکتینو» پس از طی دوره‌های آموزشی، از تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برخوردار شده و مشغول به‌کار می‌شوند.
ترکمانه درباره نحوه پشتیبانی بنیاد برکت از کارآفرینان حوزه آزادکاری تصریح کرد: بنیاد علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی جدید و ارائه مشاوره، اقدام به وصل این کارآفرینان به بازار‌های بین‌المللی می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: رویداد ملی «برکتینو» در دو سطح برگزار می‌شود و افراد منتخب، بستگی به توانایی و استعدادشان در سطوح داخلی و بین‌المللی مشغول به‌کار می‌شوند. کارآفرینان فعال در سطح بین‌المللی می‌توانند از خارج کشور نیز سفارش دریافت کنند و پروژه‌های ارزی را جذب نمایند. مدیرعامل بنیاد برکت آزادکاری را یک فرصت جدید برای فعال کردن نیرو‌های غیرفعال کشور خواند و تأکید کرد: از طریق آزادکاری می‌توان نیرو‌های غیرفعال و به‌خصوص زنان را فعال کرد که باعث ایجاد ارزش افزوده قابل توجه در کشور می‌شود. ترکمانه یادآور شد: با توجه به دغدغه رهبر معظم انقلاب می‌توان نهضت تولید محتوا را از طریق آزادکاری در کشور شکل داد. همچنین باید به آزادکاری به عنوان یک اشتغال پایدار نگاه شود. وی با اشاره به نقش تسهیلگرانه و شتاب‌دهنده بنیاد برکت گفت: بنیاد برکت درصدد رفع مشکلات فعالان حوزه آزادکاری است و اقداماتی را برای بیمه شدن این افراد و کمک به بستن قرارداد کاری با نهاد‌ها و سازمان‌ها انجام داده است. همچنین بخشی از کار‌های بنیاد در حوزه آی‌تی به این آزادکار‌ها محول می‌شود.
گفتنی است، در این مراسم و از طریق ارتباط مستقیم ویدیوکنفرانسی با استان‌های فارس و کرمانشاه، طرح‌های اشتغال بنیاد برکت در حوزه آزادکاری در این دو استان به بهره‌برداری رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار