بهره‌برداری از فاز نخست مترو اسلامشهر تا پایان سال ۱۴۰۱
کد خبر: 1069158
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U8U
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۹
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی اسلامشهرخبر داد:
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی اسلامشهر گفت: فاز نخست مترو اسلامشهر تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
بهاره عشقی صابر

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی اسلامشهر گفت: فاز نخست مترو اسلامشهر تا پایان سال ۱۴۰۱ تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 رضا قاسمی مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری اسلامشهر ظهر امروز در نشست تخصصی با مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران که در محل این سازمان در اسلامشهر برگزار شد، اظهار کرد: فاز نخست مترو اسلامشهر تا پایان سال ۱۴۰۱ مورد بهره برداری قرار می گیرد.
قاسمی با ارائه گزارشی از عملکرد مترو اسلامشهر افزود: پروژه مترو اسلامشهر که به عنوان یک ابر پروژه و یک طرح ملی به همت مدیریت شهری اسلامشهر و با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در حال احداث است، بنابر اظهار نظر کارشناسان امر، یک تجربه خوب و الگوی موفق در بحث احداث مترو در کشور به شمار می رود.
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه قراراست بهره برداری از مترو اسلامشهر پس از احداث تحویل شرکت بهره برداری مترو تهران شود، نشست امروز با مدیران این شرکت برگزار شد تا با تبادل نظر برای الزامات مورد نیاز طرح، تعامل و همکاری بیشتری به وجود آید.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ریلی اسلامشهر با اشاره به اینکه تاکنون پروژه های مترو ابتدا ساخته و سپس تحویل شرکت بهره‌برداری می‌شد، گفت: برگزاری نشست های تخصصی و کاربردی و تعامل فی مابین شرکتهای احداث و بهره بردار مترو می تواند یک برد دو سویه باشد.
وی با قدردانی از تعامل و همکاری مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران با مجموعه مترو اسلامشهر، تصریح کرد: در این جلسه مقرر گردید زیرساخت‌ها و الزامات مورد نیاز شرکت بهره بردار در مراحل احداث اعلام، تا در حین اجرا در نظر گرفته شود که یکی از مهمترین مزایای این کار ،کاهش هزینه‌ها و سرعت دهی در بهره‌برداری از پروژه است.
قاسمی با اشاره به اعلام آمادگی کامل شرکت بهره برداری مترو تهران برای ارائه خدمات بیشتر به مترو اسلامشهر، خاطرنشان کرد: بنابر اعلام شرکت بهره بردار در صورت تکمیل ایستگاه چهاردانگه، فاز نخست از مترو اسلامشهر در امتداد ایستگاه مترو آزادگان،تاقبل از پایان سال۱۴۰۱ افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد و دسترسی مسافران برای سوار شدن به قطار های مترو آسان تر می شود.
طرح مترو اسلامشهر به طول ۱۵/۵کیلومتر در امتداد خط ۳ مترو تهران در ایستگاه آزادگان تا به اسلامشهر با ۵ ایستگاه از دی ماه سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون بیش از پنج کیلومتر از تونل آن حفاری شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار