یوسفی: رشد تولید ناخالص ملی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم فقط ۲ درصد بوده است
کد خبر: 1069151
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004U8N
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۰
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌رشد تولید ناخالص ملی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم فقط دو درصد بوده در حالی که بایستی طبق برنامه ششم توسعه این میزان ۸ درصد باشد.

مجتبی یوسفی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 26 آبان ) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد وضعیت شاخص‌های اقتصادی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: رشد تولید ناخالص ملی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم فقط دو درصد بوده در حالی که بایستی طبق برنامه ششم توسعه این میزان 8 درصد باشد.

وی افزود: در 8 ساله دولت یازدهم و دوازدهم شاهد رشد قیمت مسکن به میزان 980 درصد بودیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: میانگین تورم سالانه در دولت‌های آقای روحانی به 21 درصد رسید در حالی که طبق برنامه ششم توسعه باید 8.8 درصد باشد.

یوسفی خاطرنشان کرد: بحران بیکاری در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به صورت میانگین به منفی 4.4 درصد رسید در حالی که باید طبق قانون برنامه ششم توسعه 21.4 درصد باشد.

وی تصریح کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مدیران و مسؤولان فقط نگاه به خارج داشتند در حالی که ما با 15 کشور و با جمعیت 700 میلیون نفر همسایه هستیم.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: متأسفانه فقط 9 درصد جمعیت کشور در استان‌های جنوبی و در اطراف ساحل زندگی می‌کنند که اکثر آنها محروم هستند در حالی که 35 درصد جمعیت کشورهای ساحلی در اطراف دریا زندگی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌اقتصاد ایران را با 5ک شور دنیا شرطی کرده‌اند و اقتصاد کشور را به بیماری هلندی و برجام دچار کردند در حالی که راه اقتصاد کشور فقط پیگیری اقتصادی مقاومتی است.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار