طرح تشدید برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک از امروز در پایتخت اجرا می‌شود
کد خبر: 1068614
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tzi
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۳
سرهنگ موسوی‌پور مطرح کرد
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ از آغاز طرح تشدید برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک درسطح معابر شهر تهران، از امروز خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور جانشین پلیس راهور تهران بزرگ اظهار کرد: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، هرکس در ارقام و مشخصات پلاک وسیله نقلیه موتوری تغییری ایجاد و یا پلاک وسیله دیگری را به آن الصاق نماید، به حبس از شش ماه تا یکسال محکوم خواهد شد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بر همین اساس و در طرح برخورد با تخلفات پوشش پلاک، ضمن توقیف وسیله نقلیه، پرونده قضایی تشکیل و به دادسرا معرفی می‌شود.

وی افزود: پلیس راهور تهران بزرگ مأموریت دارد با استقرار در مبادی ورودی طرح کاهش آلودگی هوا و در هنگام شب در بحث تردد‌های شبانه ضمن شناسایی متخلفین (پوشش و مخدوشی پلاک) و رانندگانی که اقدام به دستکاری پلاک وسیله نقلیه خود می‌نمایند، نسبت به اعمال قانون یا معرفی به مراجع قضایی اقدام کنند.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور بیان کرد: برخورد با تخلفات پوشش و مخدوشی پلاک از مطالبات اجتماعی شهروندان است که پلیس راهور تهران بزرگ آن را پیگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: همچنین تخلفات ناخوانا بودن پلاک، تخلفات تغییر محل نصب پلاک، تخلفات تردد با پلاک اعزام به تعمیرگاه بعد از مهلت زمانی تعیین شده، تخلفات پوشش پلاک، تخلفات مخدوشی (دست کاری ارقام)، ضمن اعمال قانون بر حسب مورد و تخلف رانندگان متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

جانشین پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: مخدوشی پلاک و یا تغیر در ارقام پلاک جرم محسوب می‌شود و برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی از شش ماه تا یکسال حبس برای آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: هر راننده‌ای که به هر نحوی کار پوشش پلاک را انجام می‌دهد، ممکن است هر تخلفی را هم انجام دهد. به طور مثال ممکن است وارد محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا شود و یا از محدودیت‌های شبانه عبور کند، و حتی با سرعت غیرمجاز حرکت و یا از چراغ قرمز رد شود.

سرهنگ موسوی پور گفت: این طرح از امروز در سطح معابر و بزرگراه‌های شهر تهران تشدید شده و رانندگان به این موضوع توجه داشته باشند که تخلفات آنان از طریق دوربین‌های نظارتی و کنترل ترافیک نیز رصد می‌شود. علاوه بر آن، تیم‌های مستقر در این طرح با این تخلفات برخورد کرده و ضمن اعمال قانون در صورت رویت تخلف دستکاری در ارقام پلاک وسیله نقلیه، رانندگان متخلف را به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار