61 درصد اردبیلی‌ها دز کامل واکسن را دریافت کردند
کد خبر: 1068287
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TuR
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۶
رئیس مرکز بهداشت اردبیل:
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل گفت: 61 درصد جمعیت شهرستان اردبیل دز اول و دوم واکسن کرونا را تزریق کردند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، محمدرضا خلفی‌زاده در جریان بازدید از فعالیت مراکز تجمیعی واکسیناسیون در اردبیل اظهار کرد: تاکنون 907 هزار دز واکسن به شهرستان اردبیل اختصاص یافته که 734 هزار دز آن در بین مراجعین تزریق شده است.

وی تصریح کرد: 86.5 درصد جمعیت هدف شهرستان اردبیل دز اول و 61 درصد دز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند و همچنان واکسیناسیون با سرعت در حال انجام است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اردبیل گفت: برای تزریق دز یادآور و سوم نیز فراخوان برای گروه سنی بالای 60 سال انجام شده و امیدواریم از هفته آینده به تدریج کار تزریق واکسن را انجام دهیم.

خلفی‌زاده به روند کاهشی کرونا در شهرستان اشاره کرد و افزود: با همکاری مردم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امیدواریم روند کنترلی این بیماری ادامه پیدا کند تا بدون اینکه وارد موج ششم کرونا شویم، شرایط پایداری را در استان در کنترل بیماری کرونا شاهد باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خلخال نیز به پوشش 97 درصدی جمعیت این شهرستان در دز اول و 70 درصدی در دز دوم اشاره کرد و ادامه داد: دانش‌آموزان شهرستان خلخال نیز 96 درصد دز اول و 60 درصد دز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

محمد مهرتک خاطر نشان کرد: در ذخیره و دپوی واکسن کرونا مشکل خاصی نداریم و افراد بالای 60 سال برای دریافت دز سوم و یادآور به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و در این زمینه خدمات به آنها ارائه خواهد شد.

در استان اردبیل وضعیت کرونایی شهرها زرد و آبی است و هم اکنون 190 بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستانی خدمات دریافت کرده و 90 نفر نیز به صورت سرپایی خدمات درمانی می‌گیرند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار