جهش تولید مسکن در سراسر کشور ظرف ۲۰ روزآینده
کد خبر: 1068243
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ttj
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به مرکزی خبرداد
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: نهایتا ظرف ۲۰ روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در سراسر کشور خواهیم بود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: نهایتا ظرف ۲۰ روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در سراسر کشور خواهیم بود.

اکبر نیکزاد رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در پایان سفر خود به استان مرکزی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: براساس قانون جهش تولید مسکن باید سالانه در کشور یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود.

وی افزود: ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برعهده بنیاد مسکن است.

نیکزاد با بیان اینکه درخصوص تحقق جهش تولید مسکن برنامه ریزی های خوبی بعمل آمده و در جلسه ای که با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد هماهنگی های لازم با بانک های عامل صورت گرفت و وزارت راه برای تامین زمین برای شهرها اقدامات خوبی انجام داده و ظرف چند روز آینده ابلاغ وام های مربوطه به بانک های عامل انجام می شود و زمین ها در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد تحویل می شود.

وی اظهار کرد: ثبت نام در تعدادی از شهرها شروع شده و در باقی شهرها نیز ظرف چند روز آینده شروع می شود و نهایتا لیست متقاضیان در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد و برای شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر نیز وزارت راه و شهرسازی ورود می کند.

نیکزاد گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته، پروانه های ساختمانی مورد نیاز نیز توسط شهرداری ها با ۳۰ درصد تخفیف صادر می شود و برای کمک به شهرداران و جبران این تخفیفات برنامه ریزی های خوبی توسط وزیر راه انجام شده است.

وی اظهار کرد: با نظام مهندسی سراسر کشور نیز توسط وزیر راه هماهنگ شده که ۵۰ درصد تخفیف به تعرفه های نظام مهندسی برای واحدهایی که در این طرح ساخته می شوند تعلق بگیرد که این در حقیقت کمک قشر مهندس کشور به خانه دار شدن مردم است.

نیکزاد گفت: در جلساتی که با دستگاه های خدمات رسان برگزار شده هماهنگی لازم انجام شده و ما تقریبا برای عملیاتی کردن جهش در تولید مسکن مشکل خاصی نمی بینیم و ظرف یکی دو هفته آینده این مهم عملیاتی می شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار