آقا ولی: تیم های لیگ کشتی از جذب آنالیزو داوری استقبال نکردند
کد خبر: 1066597
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TTB
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
مهدی آقا ولی عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی با بیان اینکه فدراسیون در فصل جدید لیگ، برای آشنایی کشتی گیران و مربیان با آخرین قوانین و مقررات داوری، تیم ها را ملزم به جذب آنالیزور داوری کرد، گفت: این ابتکار با استقبال کمی از سوی شرکت کنندگان در لیگ روبرو شده است.
سعید احمدیان
مهدی آقا ولی عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی و داور بین المللی در گفت وگو با جوان آنلاین گفت:دور رفت لیگ برتر کشتی در حالی از دوم آبان آغاز شد که کمیته داوران با توجه به بعد مسافت وحساسیت رقابت ها، چیدمان داوران را انجام داد و در هر مسابقه از 5 داور ارشد بین المللی استفاده می شود که یک نفر سرپرست فنی، سه نفر داور درجه یک بین المللی و یک نفر از هم داوران درجه دو بین المللی استفاده می شود.

آقا ولی افزود: به علت حساسیت و سطح بالای مسابقات لیگ و سرمایه گذاری اسپانسرها و همچنین توجه ویژه کادر فنی تیم های ملی به لیگ کشتی،با همفکری رئیس کمیته داوران با اعضای کمیته تصمیم بر این شد که از داوران درجه 3 بین المللی در لیگ کشتی استفاده نشود و بیشتر داوران درجه یک و دو بین المللی قضاوت کنند که امیدواریم لیگ کشتی با کمترین اشتباهات برگزار شود و حق کشتی گیری ضایع نشود تا اسپانسرهای بیشتری به حضور در کشتی ترغیب شوند.

عضو کمیته داوران فدراسیون کشتی اظهار داشت: یک روز قبل از برگزاری مسابقات یک کلینیک داوری توسط سرپرست فنی مسابقات برگزار می شود و آخرین مقررات اتحادیه جهانی کشتی تشریح و هماهنگی ها صورت می گیرد.

آقا ولی با اشاره به اضافه شدن آنالیزور داوری به کادر تیم های کشتی، خاطر نشان کرد: کار زیبایی که فدراسیون کشتی و سازمان لیگ در فصل جدید انجام داد، اضافه کردن آنالیزور داوری به ترکیب تیم های شرکت کننده در لیگ کشتی بود. بدین ترتیب که تیم های کشتی موظف شدند در کنار کشتی گیران، کادر فنی و کادر سرپرستی، برای بحث داوری هم یک آنالیزور به خدمت بگیرند.

داور بین المللی کشتی افزود: این آنالیزور می تواند مقررات هم را برای کشتی گیران و مربیان توضیح دهد و هم در روز مسابقه به چلنج هایی که یک مربی می خواهد بگیرد کمک کند، که کجا این کار را انجام بدهند و کجا انجام ندهند.

آقا ولی اظهار داشت: با وجود چنین ابتکاری از سوی فدراسیون اما استقبال محدودی از جذب آنالیزور داوری شد و تنها دو تیم این کار را انجام داده اند، اگر این کار از سوی تیم های بیشتری انجام می شد به خود تیم ها در روز مسابقه کمک می کرد و کشتی گیران و هم مربیان از قوانین و نکات داوری مطلع بودند اما این اتفاق برای اکثر تیم ها در لیگ امسال نیفتاد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار