دام كلاهبرداران تحصيلكرده براي داوطلبان پولدار دانشگاه
کد خبر: 1066435
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TQZ
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۱
اعضاي باندي كه داوطلبان شركت در دانشگاه را فريب داده و پول ميلياردي به جيب زده‌بودند، بازداشت شدند.

اعضاي باندي كه داوطلبان شركت در دانشگاه را فريب داده و پول ميلياردي به جيب زده‌بودند، بازداشت شدند.
به گزارش جوان، سردار عليرضا لطفي رئيس پليس‌آگاهي تهران بزرگ توضيح داد: هشتم شهريور‌ماه امسال مردي ميانسال وارد پايگاه هشتم پليس‌آگاهي تهران شد و گزارش يك كلاهبرداري را اعلام كرد. او گفت: اول امسال با مردي آشنا شدم كه گفت نفوذ زيادي در سازمان سنجش و دانشگاه‌ها دارد و مي‌تواند از نفوذش استفاده كند تا پسرم در رشته پزشكي دانشگاه تهران پذيرفته شود. آن مرد مدرس كلاس‌هاي كنكور بود و اسمش سهراب بود. من به خاطر جايگاهي كه داشت به حرفش اعتماد كردم. مطابق توافقي كه با هم كرديم و قراردادي كه نوشتيم 540‌ميليون‌تومان به حسابش واريز كردم. قرار شد بعد از اين كه اسم پسرم در سايت دانشگاه علوم پزشكي به عنوان پذيرفته شده اعلام شد 200‌ميليون‌تومان ديگر هم به او بدهم. البته 200‌ميليون تومان را در يك فقره چك مشروط به او دادم.
شاكي ادامه داد: بعد از مدتي سهراب تماس گرفت و آدرس سايت دانشگاه را به من داد و خواست به آن سايت مراجعه كنم و اسم پسرم را به عنوان قبول شده ببينم. من هم وارد آدرس مورد نظر شدم و ديدم كه حرفش درست است، بنابراين 200‌ميليون‌تومان را به او دادم و همراه پسرم براي ثبت نام به دانشگاه رفتم. آنجا بود كه متوجه شديم سايت مورد نظر جعلي بوده و او توانسته به اين شيوه از من كلاهبرداري كند.
بعد از مطرح شدن شكايت تحقيقات پليس در اين باره ادامه پيدا كرد و مشخص شد كه 16‌شكايت مشابه به پليس گزارش شده‌است. بررسي شكايت‌هاي مطرح شده نشان داد كه كلاهبرداري‌ها از سوي اعضاي يك باند سه نفره رقم خورده است. متهمان سه مرد تحصيل كرده‌بودند. يكي از آنها داراي دكتراي ژنتيك، نفر دوم مدرس آموزشگاه و نفر سوم هكر حرفه‌اي سايت بود كه هر سه نفر شناسايي و بازداشت شدند.
سردسته باند كه مدرس كلاس‌هاي كنكور بود، گفت: از مدتي قبل تصميم گرفتم به اين شيوه از متقاضيان شركت در دانشگاه‌ها كلاهبرداري كنم. ابتدا كساني را كه در كلاس‌ها شركت مي‌كردند و پدرانشان وضع مالي خيلي خوبي داشتند شناسايي مي‌كردم. بعد هم با كمك دو همدستم آنها را با وعده قبولي تضميني در دانشگاه فريب مي‌داديم و پول آنها را به جيب می‌زديم. سردار عليرضا لطفي، رئيس پليس‌آگاهي تهران بزرگ گفت: تحقيقات براي كشف جرائم بيشتر اعضاي باند در پايگاه هشتم پليس‌آگاهي تهران جريان دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار