تامین مسکن زنان سرپرست خانوار یکی از معضلات اجتماعی است
کد خبر: 1066209
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TMv
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۶
یکی از مهمترین معضلات اجتماعی تامین مسکن به خصوص برای خانواده‌هایی با درآمد بسیار پایین است که اغلب آن‌ها زنان بی سرپرست هستند.

سرویس اجتماعی جوان آنلاین: مقارن با هفته وحدت، آئین کلنگ‌زنی پروژه اسکان اضطراری با عنوان «خوان اول خانه تو» صبح امروز در روستای اصیل آباد شهریار با حضور امام جمعه، شهردار، جمعی از خیرین و مسئولان بنیاد مسکن شهرستان شهریار و روستای اصیل آباد به منظور تأمین مسکن زنان سرپرست خانوار برگزار شد.

یکی از خیرین ضمن حیاتی خواندن این سرفصل در میان ۱۹ سرفصل حمایت از زنان سرپرست خانوار گفت: در این روز‌ها یکی از مهمترین معضلات اجتماعی تأمین مسکن بالخصوص برای خانواده‌هایی است که به لحاظ معیشتی در کف هرم درآمد جامعه هستند که اغلب آن‌ها را زنان بی سرپرست یا بدسرپرست تشکیل می‌دهند.

وی افزود: نخستین مراجعه این عزیزان در متشنج‌ترین لحظات زندگی شأن است که مستاصل از همه جا رو به نیکوکاران شریف می‌آورند و تقاضای توجه و حمایت دارند.

این خیر اظهار کرد: بالطبع یکی از همیشگی‌ترین مشکلات موجود هم مبحث سرپناه و اسکان اضطراری این افراد است؛ چراکه اغلب بخاطر عدم پرداخت بدهی، موجر اقدام به تخلیه ملک کرده یا در آستانه این اتفاق هستند، از این رو برابر مطالعات و نیازسنجی‌های صورت گرفته اقدام به ساخت یا تحویل پروژه‌هایی از این دست بصورت بلاعوض خواهیم کرد.

یکی دیگر از خیرین در ارتباط با این پروژه ساختمانی افزود: کلنگ پروژه «خوان اول خانه تو» با محوریت اسکان اضطراری زنان سرپرست خانوار؛ یعنی زنانی که همسر خود را از دست داده یا به دلایل مختلف در غیاب همسر مسؤول سرپرستی کودکانشان را برعهده دارند، از امروز رسماً آغاز خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این نقطه آغازی بر برنامه دوساله برای ساخت یا خرید ۱۰۰ واحد مسکونی برای زنان سرپرست خانوار در سراسر ایران عزیز است که امیدواریم با حمایت همیشگی و مؤثر مردم، رسانه‌ها و مسؤولین قدمی اثرگذار را برای افزایش مؤلفه‌های امنیت خانواده‌های کم برخوردار ایجاد کنیم.

در انتهای این رویداد، با حضور مقامات مسؤول و رسانه‌ها بازدیدی از دیگر پروژه مسکونی در دست ساخت این مجموعه در روستا‌های توابع شهرستان شهریار به عمل آمد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار