86 محصول مرکز رشد دانشگاه آزاد اردبیل به مرحله تجاری‌سازی رسید
کد خبر: 1065130
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T5W
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۲
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: حدود ۲۰۰ محصول تا کنون در مرکز رشد این دانشگاه تولید شده که از میان آنها ۸۶ محصول به مرحله تجاری‌سازی رسیده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اسحاق رسولی در نشست هم‌اندیشی با صاحبان صنایع بیان کرد: رویکرد دانشگاه آزاد اردبیل در چند سال گذشته به سمت کارآفرینی و فناوری سوق پیدا کرده است و در این زمینه ۴۵ شرکت فناور داریم که تست محصول و بازار را انجام داده‌اند.

وی افزود: علاوه بر ایجاد امکان تحصیل متناظر با گروه در رویکرد جدید دانشگاه آزاد اردبیل، مرکز رشد و واحدهای فناور و متناظر با دانشکده، سراهای نوآوری ایجاد شده و دانشجویان همزمان با مباحث آموزشی به این مراکز و سراهای نوآوری هدایت می‌شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهارکرد: دانشجویان در مرکز رشد می‌توانند به صورت تیمی با یک ایده کسب و کار ورود کنند و با حمایت سه تا پنج ساله دانشگاه (در قالب فضا، تسهیلات، امکانات، آزمایشگاه، کارگاه و مشاوره) در صورت تبدیل ایده به محصول یا خدمت و ارائه آن به بازار و رسیدن به مرحله تولید، به سرای نوآوری منتقل شوند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۸۰ خدمت از سوی دانشگاه آزاد اردبیل قابل ارائه به مردم است، اضافه کرد: با این رسالت به دنبال این هستیم که از آموزش تا اشتغال در کنار دانشجویان باشیم؛ چرا که خود را در دغدغه اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان سهیم می‌دانیم.

رسولی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک مجموعه بزرگ علمی و فرهنگی است که می‌توان گفت هر خانواده به نوعی با آن در ارتباط است و از این رو استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی در راستای بهره‌برداری از امکانات دانشگاه برای خدمت‌رسانی به مردم، رویکرد دیگر آن است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در ادامه هدف از برگزاری این نشست را استقرار چرخه بهره‌وری و استفاده بهینه از امکانات موجود برای تولید کالا و خدمات دانست و گفت: الزام واحدهای تولیدی به استقرار چرخه بهره‌وری بر اساس ماده ۵ قانون برنامه ششم توسعه و قانون بودجه ۱۴۰۰ با هماهنگی سازمان ملی بهره‌وری، کمک به تحقق اهداف توسعه در راستای نیل به خودکفایی صنعتی و مقابله با تحریم‌های اقتصادی است.

رامین صادقی، ضمن تشریح عوامل موثر در رشد اقتصادی کشور بر لزوم شناسایی انواع اتلاف‌ها در بنگاه‌های اقتصادی و حذف یا تعدیل آنها، اصلاح و بهبود ساختارها و فرایندهای برنامه‌ریزی و تولید، کاهش منطقی زمان تولید قیمت تمام شده و ارتقای کیفیت محصولات و خدمات تاکید کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار