برکت سفر رهبری به خراسان‌شمالی همچنان ادامه دارد
کد خبر: 1064897
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004T1l
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
۹ سال پیش درست در چنین روز‌هایی بود که مقام معظم رهبری مهمان خراسان شمالی‌ها شد و در طول یک هفته‌ای که در این استان حضور داشت، پروژه‌ها و طرح‌هایی مصوب شد که هرسال با بهره‌برداری از بخشی از آن‌ها ساکنان این استان از خدمات‌شان بهره‌مند می‌شوند.
زیبا احمدی

سرویس ایران جوان آنلاین: ۹ سال پیش درست در چنین روز‌هایی بود که مقام معظم رهبری مهمان خراسان شمالی‌ها شد و در طول یک هفته‌ای که در این استان حضور داشت، پروژه‌ها و طرح‌هایی مصوب شد که هرسال با بهره‌برداری از بخشی از آن‌ها ساکنان این استان از خدمات‌شان بهره‌مند می‌شوند. بر همین اساس روزگذشته مراسم گرامیداشت سفر رهبر انقلاب به خراسان‌شمالی در مصلی بجنورد برگزار شد و به گفته معاون توسعه مدیریت استاندار، تا کنون یک‌هزار و ۳۰۰ پروژه به بهره‌برداری رسیده و میانگین پیشرفت فیزیکی مابقی پروژه‌ها نیز ۹۳ درصد است که با کمک دولت سیزدهم می‌توان تمام آن‌ها را به نتیجه رساند تا مردم از برکت این سفر همچنان بهره‌مند باشند.


پیرو سفر پر برکت مقام معظم رهبری به خراسان‌شمالی در سال ۱۳۹۱ بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه‌های عمرانی مصوب شد که در قالب یک هزار و ۶۳۵ پروژه و در ۲۲۸ مصوبه به استان ابلاغ شد. تصویب ۱۷۰۰ پروژه در حوزه‌های مختلفی همچون کشاورزی، ورزشی، آموزشی، منابع آب، صنعت و معدن، حمل و نقل و عمران شهری و روستایی این نوید را داد تا خراسان‌شمالی از قطار توسعه جا نخواهد ماند و با دلگرمی بیشتری این روند صعودی طی می‌شود. پروژه‌هایی که هنوز هم بخشی از آن‌ها در حال اجراست و خراسان شمالی‌ها از برکات این سفر بهره‌مند می‌شوند.
از مجموع این پروژه‌ها بیش از ۸۰۰ پروژه ماهیت کاملاً روستایی داشته و با هدف توسعه مناطق روستایی مصوب شده است.
برای اجرای پروژه‌های فوق از تمامی منابع تاکنون بیش از ۲ هزار و ۴۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص پیدا کرده که یک هزار و ۲۸۸ میلیارد تومان آن از محل اعتبارات ردیف سفر مقام معظم رهبری و مابقی آن از محل سایر ردیف‌های پیش‌بینی شده استانی و ملی تأمین اعتبار شد.
پروژه‌ها در شرف بهره‌برداری
روز گذشته مراسم گرامیداشت سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی در مصلی بجنورد برگزار شد و معاون توسعه مدیریت استاندار با بیان اینکه استقبال بی‌نظیر مردم شهیدپرور بجنورد از رهبر انقلاب پس از یک دهه در خاطرات مانده و می‌ماند، گفت: «با تصمیمات ارزشمندی که در سفر رهبری به استان اتخاذ شد، خراسان شمالی یک دهه به پیش رفت.» در ادامه، علی بیگ‌زاده به تشریح مصوبات و اعتبارات تخصیص داده شده از این سفر پرداخت و افزود: «پیرو این سفر هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمرانی و ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی جهت اجرای پروژه‌ها تخصیص داده شد. اعتبارات فوق در قالب ۲۲۸ مصوبه و هزار و ۶۳۵ پروژه ابلاغ شد.»
وی با تأکید بر اینکه ۸۰۰ پروژه در حوزه روستایی تعریف شده بود، گفت: «اعتبارات اولیه مصوبات این حوزه ۵۰۷ میلیارد بود که تاکنون هزار و ۲۸۸ میلیارد جذب شده است. در مجموع اعتبارات ملی تأمین شده از این سفر ۲ هزار و ۴۵ میلیارد تومان بوده است.»
بیگ‌زاده از بهره‌برداری از هزار و ۳۰۰ پروژه تاکنون خبر داد و تصریح کرد: «میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها ۹۳ درصد است.»
حالا دولت سیزدهم روی کار است و می‌تواند با نگاه سازنده خود تمام پروژه‌های نیمه کاره را به سرانجام برساند تا خراسان شمالی‌ها از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوند. موضوعی که معاون استاندار خراسان شمالی هم آن را مورد اشاره قرار داده و گفته: «اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه‌های مصوب شده در سفر مقام معظم رهبری، ۷۰۰ میلیارد تومان است که پیگیری‌های لازم برای جذب آن به عمل آمده است.»
به گفته بیگ‌زاده، در قالب کمک‌های موردی مانند تأمین جهیزیه، مسکن محرومان و تجهیز مؤسسات قرآنی نیز ۱۰ میلیارد تومان جذب سرمایه شده است. معاون استاندار خراسان‌شمالی احداث و توسعه بیمارستان‌های بجنورد و شیروان، ساخت دانشکده دندان پزشکی بجنورد، ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی، گازرسانی به ۴۱۰ روستا، احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولتی در بجنورد و ایجاد پل ۱۹ مهر را بخشی از مهم‌ترین پروژه‌های این سفر عنوان کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار