انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه کاشان با دانشگاه مدیترانه شرقی
کد خبر: 1064680
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SyG
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶
مدیر گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کاشان خبر داد
در راستای بین المللی سازی دانشگاه و گسترش همکاری‌های بین المللی، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه کاشان و دانشگاه مدیترانه شرقی منعقد شد.

مدیر گروه همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه کاشان هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه را، بهره‌گیری از امکانات موجود برای تحقق اهداف مشترک و توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های علمی و بین‌المللی ذکر کرد و گفت: با امضاء این تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی دوجانبه، تبادل دانشجو و استاد، فرصت‌های مطالعاتی کوتاه و بلندمدت و برگزاری دوره های مشترک بین این دو دانشگاه فراهم می شود.
دکتر علیرضا جوادی افزود: موضوعاتی از قبیل بهره‌مندی طرفین از امکانات فنی و آزمایشگاهی یکدیگر در زمینه‌های تبادل دانشجو، پژوهشی و علمی، همکاری در پروژه‌های مشترک پژوهشی، همکاری در برگزاری مشترک همایش‌های تخصصی و کارگاه‌های علمی و بین المللی از جمله محور‌های این تفاهم نامه مذکور است.
دانشگاه مدیترانه شرقی (Eastern Mediterranean University‎)  یک دانشگاه دولتی در شهر فاماگوستا در جمهوری ترک قبرس شمالی است که در سال ۱۹۷۹ افتتاح شده‌است. زبان تحصیل در این دانشگاه ترکی و انگلیسی می‌باشد و از لحاظ رده‌بندی، مهمترین دانشگاه قبرس شمالی محسوب می‌شود. در این دانشگاه دانشجویانی عمدتاً از قبرس شمالی و ترکیه، برخی کشورهای عربی، نیجریه، پاکستان، ایران، آذربایجان، کشورهای آسیای میانه و برخی کشورهای اروپایی شرقی مشغول به تحصیل می‌باشند.
دانشگاه مدیترانه شرقی دارای بیش از ۵۰ گروه آموزشی بوده و مقاطع و رشته‌های ارائه شده در آن مورد تأیید وزارت علوم ترکیه (YOK) است. این دانشگاه در حال حاضر دارای ۶۸ رشته در مقطع کارشناسی، ۳۹ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۸ رشته در مقطع دکتری می‌باشد و عضو اتحادیه دانشگاه‌های اروپا EUA، انجمن دانشگاه‌های بین‌المللی IAU، انجمن دانشگاه‌های جهان اسلام FUIW، جامعه دانشگاه‌های مدیترانه CMU و عضو رسمی ABET آمریکا است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار