مردم لرستان از توسعه نیافتگی و بیکاری رنج می برند
کد خبر: 1064357
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004St3
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۷
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با اشاره به مشکلات لرستان همچون توسعه نیافتگی و بیکاری گفت: برای جبران عب ماندگی ها لرستان باید از بودجه های متمرکز ملی و سالانه به میزان کافی برخوردار باشد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه استاندار جدید لرستان که با حضور وزیر کشور در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهارداشت: لرستان نیازمند تحول همراه با جهش است و این مهم با همراهی هیأت دولت و مسؤولان کشوری امکانپذیر است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در لرستان فرصت آزمایش و خطا وجود ندارد، افزود: لرستان استعدادهای فراوانی در صنعت، کشاورزی، دامداری، گیاهان دارویی و معادن دارد، اکنون ۲۸ درصد سنگ‌ تزیینی کشور و سه درصد سنگ‌ تزینی دنیا در این استان وجود دارد.

وی با تدکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان لرستان خاطرنشان کرد: امروز لرستان در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و مردم در اوج نارضایتی هستند و از توسعه نیافتگی، مشکلات و بیکاری رنج می‌برند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی قاچاق، مصرف مواد مخدر، اعتیاد، طلاق و سرقت، بیکاری، رکود کسب و کار، کارخانه ها و صنایع تعطیل شده و عدم وجود صنایع تبدیلی حدود هشت هزار میلیارد تومان خسارات باقیمانده از سیل و عدم تخصیص اعتبار را از مشکلات بزرگ استان لرستان عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای جبران عقب ماندگی ها استان لرستان باید از بودجه های متمرکز ملی و سالانه به میزان کافی برخوردار باشد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه سند پیشران توسعه استان فراهم شده است، گفت: لرستان اولین استانی است که نیازهای استان را به خوبی شناسایی و انتقال دادند و دبیرخانه ای برای پیگیری این سند نیز فعال شده است.

گفتنی است، مراسم تودیع و معارفه استاندار لرستان با حضور وزیر کشور، احمد وحیدی برگزارشد و با قدردانی از زحمات سیدموسی خادمی، استاندار سابق استان، فرهاد زیودار به عنوان استاندار لرستان معارفه شد. 

 

برچسب ها: لرستان ، ظرفیت ها ، توسعه
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار