درباره مجوز نمایش خانگی گفتگو‌های فشرده‌ای داریم
کد خبر: 1063424
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Se0
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۳
اسماعیلی: مدیران جدید ارشاد این هفته معرفی می‌شوند
فرآیند تغییر و تحولات مدیریتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقریباً انجام شده است و ما به زودی انتصابات جدید را خواهیم داشت.

فرآیند تغییر و تحولات مدیریتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقریباً انجام شده است و ما به زودی انتصابات جدید را خواهیم داشت.
محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این مطلب درباره تازه‌ترین اقدامات این وزارتخانه جهت انتصاب مدیران جدید معاونت‌های مختلف و احتمال ابقای برخی مدیران فعلی ارشاد تا زمان فرارسیدن رویداد‌های هنری فجر گفت: فرآیند تغییر و تحولات مدیریتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تقریباً انجام شده است و ما به زودی انتصابات جدید را خواهیم داشت، البته برخی دوستان هم در بخش‌های مختلف ابقا شده‌اند. چند تغییر هم داشته‌ایم که طی هفته پیش رو به طور رسمی معرفی خواهند شد.
وی درباره واگذاری شبکه نمایش خانگی به ساترا یا وزارت ارشاد افزود: در جریان جزئیات این بحث طی چهار سال گذشته بودم و معتقدم بدون جنجال رسانه‌ای باید این بحث حل شود. کاملاً روشن است که ما باید همه این اقدامات را در چارچوب قانون انجام دهیم و با دوستانمان در صداوسیما، مجلس و شورای عالی فضای مجازی در یک ماهه اخیر گفتگو‌های خوب و فشرده‌ای را داشته‌ایم و تقریباً در حال جمع‌بندی است تا در مراکز قانونی تصمیم‌گیری این کار اتفاق بیفتد. ما معتقدیم جایگاه نظارتی و شأن وزارت ارشاد و سازمان سینمایی و امر نظارت و مباحث مربوطه قطعاً در مسیری که تا به حال بوده باید ادامه پیدا کند و اگر ابهامی هست و مسائل جدیدی پیش آمده که امروز نیازمند تصمیم‌گیری جدید است، باید با رعایت همه قوانین موجود درباره آن تصمیم‌گیری شود.
وی درباره برنامه‌های وزارت ارشاد درباره آموزش دختران در عرصه موسیقی بیان داشت: ما در حوزه هنرآموزی معتقد به تفاوت‌های جنسیتی میان دختر و پسر نیستیم و حتی خانم‌ها در حوزه هنر اغلب جلوتر از آقایان هستند و وضعیت فعلی و گذشته این را نشان می‌دهد. ما به عنوان دولت باید حضور خانم‌ها و دختران را در این عرصه‌ها تسهیل کنیم و برنامه‌مان این است که حلقه هنرستان‌ها را در سراسر کشور تکمیل کنیم. مطلع هستید که بحث آموزش هر کدام از رشته‌های تخصصی هنری در انحصار وزارت ارشاد است و ما در همه استان‌ها حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه خواهیم داشت تا دختر‌ها و پسر‌ها در یک فضای عادلانه بتوانند به تحصیل بپردازند.
وزیر ارشاد افزود: برنامه‌های وزارت ارشاد در همه حوزه‌ها از جمله موسیقی، سینما، تجسمی و تئاتر در حال تدوین است و تا پایان مهرماه با جزئیات برنامه اقدامشان منتشر خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار