دیدار چهره به چهره ۱۰۰۰ زندانی با ۶۰ تن از مقامات قضائی البرز
کد خبر: 1063340
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Sce
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
با حضور رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، مدیر کل زندان های استان البرز و تعداد ۶۰ تن از مقامات قضائی استان دیدار چهره به چهره با ۱۰۰۰مددجوی زندان های استان البرز صورت گرفت و به مسائل و مشکلات قضائی آنها رسیدگی شد.

در این دیدار دکتر فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری البرز با اشاره به حضور قضات در زندان های استان گفت: طبق مقررات و در خصوص امور زندانیان و با توجه به سیاست های قوه قضائیه، قضات ما به عنوان قاضی ناظر بر زندان هر روز در زندان های استان حضور دارند و پیگیر مسائل و مشکلات قضائی زندانیان هستند.

فاضلی هریکندی افزود: با توجه به تاکید حضرت حجت الاسلام محسنی اژه ای ریاست محترم قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی مبنی بر توجه ویژه به زندانیان و پیگیری امور زندانیان، امروز به همراه دادستان محترم مرکز استان و ۶۰ نفر از قضات استان به صورت جداگانه در زندان های استان حضور پیدا کردیم و با زندانیانی که تقاضای دیدار با مقامات عالی رتبه قضایی استان را داشتند دیدار چهره به چهره انجام دادیم.

رئیس کل دادگستری در خصوص این دیدار گفت: در این دیدار چهره به چهره، مسائل و مشکلاتی که زندانیان در حوزه رسیدگی به پرونده ها داشتند استماع شد، و در خصوص رسیدگی سریعتر به اتهاماتشان و همچنین اقدامات لازم برای پیگیری شکایاتشان و اخذ رضایت از شاکیان با حضور مدیر کل محترم زندانهای استان دستوراتی صادر شد و مقرر شد تا واحد شورای حل اختلاف مستقر در زندان با کمک خیرین، با شکات مذاکراتی انجام دهند و ضمن تامین حقوق شکات زمینه برای آزادی زندانیان فراهم شود.

دکتر فاضلی افزود: امروز با ۱۰۰۰ نفر از زندانیان استان ملاقات چهره به چهره انجام شد و مشکلاتشان از سوی همکاران شنیده و مجددا بررسی و دستورات مختلفی در خصوص موضوع رسیدگی شده صادر شد و بعضی از پرونده ها نیز جهت استفاده از نهادهای ارفاقی به محاکم ارسال گردید.

اسماعیل جمیاری مدیر کل زندان های استان البرز نیز در این دیدار چهره به چهره گفت: دراجرای تحقق منویات ریاست محترم قوه قضائیه و استناد به سند تحول و تعالی قوه قضائیه؛ امروز جمعی از قضات محترم حوزه های مختلف قضائی در معیت رئیس کل محترم دادگستری استان و همچنین دادستان محترم مرکز استان از دو زندان کرج و فردیس بازدید و با تعداد قابل توجهی از زندانیان دیدار و گفتگو کردند.

جمیاری افزود: در این دیدار زندانیان بدون واسطه با مقامات قضایی دیدار چهره به چهره داشتند و مشکلات خودشان را مطرح کردند و امیدواریم خروجی این دیدارها باعث تعیین تکلیف متهمین و اعطا نهادهای ارفاقی به واجدین شرایط شود.

در پایان این دیدار حاضرین از کارگاه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و نیز مرکز ملاقات و دادرسی الکترونیکی ندامتگاه کرج بازدید کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار