طرح شفافیت، آرای نمایندگان را به اتاق شیشه‌ای می‌برد
کد خبر: 1063264
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SbQ
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷
عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی:

ما می‌خواهیم با طرح شفافیت آرا همه فعالیت وکلای‌ملت در حیطه وظایف نمایندگی را در ویترین قرار دهیم تا مردم بتوانند آن را رصد و بر عملکرد آن‌ها نظارت کنند.
حجت الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به طرح شفافیت آرای نمایندگان، گفت:طرح شفافیت آرای نمایندگان بسیار کمک خواهد کرد به بهتر شدن عملکرد مجلس و نمایندگان و ما می‌خواهیم با این طرح همه فعالیت نمایندگان در حیطه وظایف نمایندگی را در ویترین قرار دهیم تا مردم بتوانند آن را رصد و بر عملکرد آن‌ها نظارت کنند.
وی افزود:با تصویب طرح شفافیت آرا، نماینده در اتاق شیشه‌ای قرار می‌گیرد بنابراین در امور مرتبط با نمایندگی و درباره طرح‌ها و لوایح با کارشناسی بیشتری اظهار نظر می‌کند.
نماینده محلات در مجلس ادامه داد: شفاف شدن رأی سبب می‌شود نماینده مجلس برای رأی به طرح و لوایح یا رأی اعتماد‌ها بررسی بیشتر و دقیق‌تری داشته باشد و احساسی رأی ندهند و تصمیم‌گیری نکنند. حجت الاسلام سلیمی در ادامه با اشاره به ضرورت شفافیت آرای نمایندگان در مجلس، اظهار کرد:زمانی که مسائل و عملکرد وکلای‌ملت در حیطه نمایندگی در پیش چشم رأی دهندگان قرار گیرد هر زمان نماینده‌ای دچار خطایی شود، آن‌ها در قبال آن واکنش منطقی خواهند داشت و مسیر صحیح را نشان خواهند داد بنابراین این شفافیت به حوزه قانونگذاری و نظارت عمق می‌بخشد. وی با بیان اینکه نهایی شدن این طرح به استحکام قانونگذاری و سلامت مجلس کمک می‌کند، اظهار کرد: مردم حق دارند در جریان عملکرد نمایندگان قرار گیرند چرا که نمایندگان وکلای آن‌ها هستند. از طرف دیگر تصویب این طرح باعث مشارکت مردم در امور کلان کشور و تصمیم‌گیری‌ها می‌شود.
عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد:تصویب نهایی طرح شفافیت آرای نمایندگان منجر به افزایش هر چه بیشتر اعتماد به قوه مقننه و افزایش سرمایه اجتماعی در کشور خواهد شد. کلیات طرح شفافیت آرای نمایندگان در جلسه علنی روز چهار شنبه ۱۵ بهمن ماه سال گذشته از سوی نمایندگان رد و از دستورکار مجلس خارج شده بود که پس از آن طبق آیین‌نامه و به‌درخواست نمایندگان مجدداً در دستورکار مجلس قرار گرفته است. اخیراً طرح مذکور در سامانه مربوطه قرار گرفته و نمایندگان می‌توانند پیشنهادات خود را درباره آن مطرح کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار