بیداری در منطقه به برکت خون شهداست
کد خبر: 1063011
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SXL
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
رئیسی در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت:
ابراهیم رئیسی می‌گوید بیداری در منطقه به برکت خون شهداست و این بیداری همواره ادامه دارد و هرچند باطل جولانی دارد، ولی آنچه همواره ادامه دارد حق و حقیقت است.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: ابراهیم رئیسی می‌گوید بیداری در منطقه به برکت خون شهداست و این بیداری همواره ادامه دارد و هرچند باطل جولانی دارد، ولی آنچه همواره ادامه دارد حق و حقیقت است.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح سه شنبه در آیین تجلیل و تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس، ضمن تشکر از برگزار‌کنندگان این نشست و با نورانی، با برکت و درس آموز توصیف کردن آن، عنوان کرد: در مورد وجود مقدس ابی‌عبدالله آمده است که فلسفه قیام ایشان این بود که ملت‌ها را از جهالت و نادانی بیرون بیاورد و آن‌ها را از گمراهی نجات دهد. می‌خواهم برگزاری این مراسم تجلیل و تکریم را جلوه‌ای از روشنگری نسبت به راه، پیام و هدف شهیدان عنوان کنم برای اینکه هیچ‌کس دچار جهل نشود و در نادانی نماند.
رئیسی تصریح کرد: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس مصون‌سازی نسل جوان است. راه صیانت بخشی به نسل امروز و عصر‌های آینده این است که عاشورا معرفی و معلوم شود عاشورا امتداد دارد. عزیزانی که دست اندرکار هستند، هر چه بیشتر راه، مسیر و هدف شهیدان را در جهت تنویر افکار عمومی و ر‌هایی یافتن از فتنه فتنه گران به کار گیرند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه در طول تاریخ جنگ و خونریزی بسیار است، تصریح کرد: کدام یک از این جنگ‌ها دفاع مقدس است؟ نظام‌های زیادی در دنیا برقرار است، اما کدام نظام مقدس است؟ رمز قدسیت و قداست نظام و دفاع ما در چیست؟ هیچ زمان و نظامی قدسی نمی‌شود مگر در پرتو قدوس. فقط او قدوس است و اگر زمین و زمانی قدسی است در پرتو قدوس است.
وی افزود: رمز ماندگاری نام شهیدان ما در دفاع مقدس، دفاع از حرم و حریم و دفاع از مبانی ارزش‌های انقلاب این است که خودشان هم قدسی شدند، چون برای خدا حرکت کردند. نظام ما قدسی است، زیرا نظام ما مبتنی بر آموزه‌های دین و کتاب و سنت است. در نظام ما هیچ قانون و باید و نبایدی نمی‌تواند الزام آور باشد مگر اینکه متکی بر شرع باشد. نیرو‌های مسلح ما امروز مفتخر هستند که تحت امر فرماندهی کل قوا خدمت می‌کنند. ما امروز تحت نظر، ولی فقیه جامع الشرایط هستیم و این قدسیت است.
فقیهی که به مردم نمی‌گوید بروید!
رئیس‌جمهوری با بیان اینکه همه آن‌ها فرمانده بزرگی دارند که در دوران جنگ و قبل از جنگ همواره در کنار امام یار امام و در صفوف مقدم حضور داشته است، اظهار کرد: این نمایشگاه توانست برخی از جلوه‌های زندگی او را نشان دهد؛ از سال ۴۲ و بعد از آن در سال‌های مبارزه با نظام شاهنشاهی هم باید به این مجموعه اضافه شود تا این حرکت ممتد و ادامه‌دار یک چهره انقلابی، عالم، فرزانه و فقیه در کنار امام و نقش آفرینی ایشان بعد از امام برای جامعه ما روشن شود که امروز جامعه ما توسط فقیه جامع‌الشرایطی اداره می‌شود که به مردم نمی‌گوید بروید بلکه به مردم می‌گوید بیایید.
وی یادآورشد: این نمایشگاه گویای شخصیتی است که در جایگاه فرماندهی کل قوا قرار دارد و وقتی جایگاه فرمانده‌ام را می‌بینم که خود امروز در این میدان پیشکسوت است و با اخلاص در این میدان حاضر است و نقش آفرینی می‌کند، بنده افتخار می‌کنم سرباز ایشان باشم.
رئیس‌جمهور تصریح کرد: شهیدان عاشورا در روز عاشورا متولد شدند و از این رو به خانواده‌های شهدا تبریک می‌گویم روز شهادتشان تاریخ تولدشان است. اینکه پایان‌شان چه روزی است باید بگویم تا وقتی که زمین است و زمان، آنان می‌درخشند. مادر و پدر شهید، فرزند شما تا ابد زنده است و قرار است جهل زدایی کند و بیداری را به همراه بیاورد. این بیداری همواره ادامه دارد. شهدا قرار است همان کار اباعبدالله (ع) یعنی جهل زدایی را انجام دهند. این بیداری منطقه به برکت خون شهدا است و این بیداری همواره ادامه دارد، چون شهدای ما در مسیر حق گام برداشتند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار