سنگر سلامت برای هفته دفاع مقدس
کد خبر: 1062961
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SWX
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
مدیر رادیو سلامت عنوان کرد
دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت درباره ویژه برنامه‌های دفاع مقدس توضیحاتی ارائه کرد.
به گزارش جوان آنلاين به نقل از  روابط عمومی رادیو سلامت، دکتر صدیقه اعتمادسعید، مدیر رادیو سلامت، درباره ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس گفت: جنگ در فرهنگ‌ها و در میان همه ملت‌ها امری ناپسند و مذموم است، اما جنگی که در کشور ما بین سال‌های ۵۸ تا ۶۶ اتفاق افتاد جنگ نبود، دفاع بود و دفاعی متفاوت. هشت سال دفاع مقدس، تنها دفاع از آب و خاک و مرز‌های فیزیکی کشور نبود بلکه مسئله حفاظت از تمام ارزش‌ها و باور‌های ملتی بود که تصمیم گرفته بودند طوردیگری زندگی کنند، در واقع هشت سال دفاع مقدس به نوعی تقابل اندیشه ها، فرهنگ‌ها و نظام فکری استقلال در برابر نظام سلطه بود و همین ویژگی هاست که موضوع را متفاوت می‌کند و این برای پاسداشت سال‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس الزام آوراست.

وی ادامه داد: در سال‌های دفاع مقدس علیرغم صدمات و لطمات زیادی که به کشور وارد شد اعم از جانی و مالی و اقتصادی، موفقیت‌های بسیاری هم حاصل شد در بخش‌های فنی مهندسی، صنایع دفاعی، پزشکی، ایمونولوژی و خیلی از موضوعات دیگر، نخبگان با تکیه بر توانائیهایشان دستاورد‌های بزرگی کسب کردند. به عنوان مثال در حوزه سلامت و پزشگی، امروز ایران در بحث مقابله و در مان مصدومیت با سلاح‌های شیمیایی جزو اولین‌ها و بهترین است. یا در زمان جنگ برای اولین بار واکسن برخی بیماری‌ها کشف شد و بسیاری از این دست. به همین دلیل لازم و واجب است که تمامی رسانه‌ها اعم از دیداری، شنیداری، مکتوب و .. در انعکاس دستاورد‌ها و رخداد‌های این برهه خاص ازتاریخ کشورمان نهایت اهتمام را داشته باشند.

مدیر رادیو سلامت تاکید کرد: در همین راستا ما در رادیو سلامت به این مهم توجه ویژه‌ای داریم و می‌توان گفت، صحبت از سال‌های دفاع مقدس و دستاورد‌های ویژه آن و نیز شرح رشادت‌ها و فداکاری‌های کادر درمان و گروه پزشکی، در طول سال در برنامه‌های رادیو سلامت ساری و جاری است و مختص به یک هفته خاص و فقط تاریخ ۳۱ شهریور نمی‌شود.

اعتمادسعید اشاره کرد: برنامه هایی، چون سپید جامگان اسمانی، یاد یاران، لیلای ایران، سنگ زیرین آسیاب کد ۹۹ و بسیاری از برنامه‌های دیگر در طول سال در جدول پخش برنامه‌های رادیو سلامت قرار دارند، اما بطور اخص و ویژه امسال برنامه "سربند ایثار" توسط گروه بهداشت و تندرستی شبکه رادیویی سلامت و با همکاری مرکز خوزستان به مخاطبان خوب رادیو ارائه می‌شود.

وی در پایان افزود: سربند ایثار با ساختار مجله‌ای روایتی است از فعالیت‌ها و اقدامات کادر درمان اعم از پزشکان، پرستاران، بهیاران و. در طول سال‌های دفاع مقدس. شنیدن این برنامه رو به همه مخاطبان رادیو توصیه می‌کنم خصوصاً نسل جوانی که شاید خیلی با مقوله دفاع مقدس و اتفاقاتی که در آن مقطع تاریخی افتاد آشنایی نداشته باشند و تنها جزئیات و ظواهری رودیده یا شنیده باشند «سربند ایثار» سعی می‌کند با حضور کسانی که خود نقش آفرین حماسه‌های دفاع مقدس بودند بخشی از روایات و خاطرات ان سال‌ها رو برای مخاطبین عزیز رادیو بازآفرینی کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار