مقاومت فلسطینی: ۶ اسیر را مجدداً آزاد خواهیم کرد
کد خبر: 1062890
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SVO
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
دو روز بعد از بازداشت شش اسیر فلسطینی که موفق به فرار از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی شده بودند، تل‌آویو خود را برای مقابله با واکنش فلسطینیان آماده می‌کند. دبیرکل جنبش جهاد اسلامی هشدار داده که مبارزه ادامه دارد و صهیونیست‌ها غافلگیر خواهند شد.

دو روز بعد از بازداشت شش اسیر فلسطینی که موفق به فرار از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی شده بودند، تل‌آویو خود را برای مقابله با واکنش فلسطینیان آماده می‌کند. دبیرکل جنبش جهاد اسلامی هشدار داده که مبارزه ادامه دارد و صهیونیست‌ها غافلگیر خواهند شد.
رژیم صهیونیستی ناچار شد برای بازداشت شش اسیر فلسطینی ۳۱ میلیون دلار هزینه کند. حالا هم برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه و مقابله با خشم فلسطینیان، تدابیر امنیتی را شدت داده است. برخی منابع امنیتی اسرائیل ضمن اعلام افزایش سطح آماده‌باش نیرو‌ها در اعیاد یهودی، بر مقابله با هرگونه عملیاتی در کرانه باختری پس از بازداشت دوباره اسرای زندان جلبوع، تأکید کردند. ارتش رژیم صهیونیستی علاوه بر افزایش سطح هوشیاری، استحکاماتی را نیز به کرانه باختری منتقل کرده است. همچنین گزارش‌ها حاکی از این است که مدت زمان بازداشت این شش اسیر نیز به مدت ۱۰ روز دیگر تمدید شده است. اسحاق هرتزوگ، رئیس این رژیم دیروز بر لزوم آمادگی برای جنگ تأکید کرد‌: «ما باید هر آنچه در توان داریم و از دست‌مان برمی‌آید، انجام دهیم تا جنگ دوباره ما را غافلگیر نکند، همانطور که در جنگ روز غفران (جنگ اکتبر ۱۹۷۳) اتفاق افتاد.»‌این تحرکات و موضع‌گیری در شرایطی است که نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یک شنبه درباره بازداشت دو اسیر فلسطینی باقی مانده از عملیات فرار از زندان جلبوع، با تقدیر از نیرو‌های شاباک، پلیس و ارتش در دستگیری اسرا گفته بود «کار به پایان رسید.»
تصمیم داریم که به پیش برویم
دفتر اطلاع رسانی جنبش جهاد اسلامی فلسطین به دنبال بازداشت آخرین اسرای عملیات تونل آزادی نامه‌ای را خطاب به آن‌ها صادر کرد. در این نامه به نقل از زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی آمده است: «ای برادران قهرمان گردان آزادی، گردان جنین، شما درخشیدید و مردم فلسطین هم قدرتمندانه به پا خاستند. شما شش مرد ملت فلسطین را متحد کردید و امت اسلامی و آزادگان جهان پشت شما هستند. عشق شما به آزادی و فلسطین بزرگ‌تر از زندان‌ها و بازداشتگاه‌های دشمن بود. شما شش مرد از قد و قامت همه مردان بلندترید.» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بخش دیگری از این نامه، بر تلاش مقاومت برای آزادی قهرمانان گردان جنین و دیگر اسرای فلسطین تأکید کرد و گفت: آزادی بار دیگر در انتظار شماست. پشت شما مقاومت و مقاومتی از جنین تا غزه است. وی همچنین به شدت دشمن را تهدید کرد و گفت: «ما تصمیم گرفته‌ایم که پیش برویم و خود را برای نبردی دیگر آماده کنیم و دشمنان را در هر زمان و هر مکان غافلگیر خواهیم کرد. خداوند متعال می‌فرماید: «فلا تهنوا ولا تحزنوا وأنتم الأعلون إن کنتم مؤمنین» جنبش حماس هم پس از بازداشت ششمین اسیر اعلام کرده بود که اکنون زمان آن فرا رسیده که دست صهیونیست‌ها قطع شود. زاهر جبارین، عضو دفتر حماس می‌گوید که این جنبش، نقشه راه شفاف و واضحی را برای مبادله زندانیان به میانجیگران ارائه کرده و در حال حاضر توپ در زمین رژیم صهیونیستی است.
باشگاه اسرای فلسطینی با اعلام اینکه مدیریت زندان عوفر که حدود ۹۰۰ اسیر فلسطینی اعم از تعدادی کودک در آن به سر می‌برند، از توافق لغو اقدامات تنبیهی و محدودیت‌های مضاعف در حق اسرا که پس از عملیات اخیر تونل آزادی در پیش گرفته بود، عدول کرده، افزود: «زندانیان زندان عوفر در گام اول ۱۰۰ اسم را از تمامی گروه‌ها به مدیریت زندان ارائه و اعلام کردند در صورتی که این اقدامات تنبیهی و محدودیت‌ها ادامه یابد، اعتصاب غذای تدریجی خود را آغاز می‌کنند.»‌سرکوب، جابه‌جایی، بازرسی و بستن تمامی بخش‌های زندان‌ها، کاهش زمان استراحت و محرومیت از امکانات بهداشتی و خدمات مالی، اقداماتی است که مدیریت این زندان علیه فلسطینیان در پیش گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار