کد خبر: 1062860
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
رهبر خشنود از ورزشکاران، ورزشکاران خوشحال از توجه رهبر، اما
با گذشت دو روز از دیدار قهرمانان و مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک ایران در توکیو با مقام معظم رهبری هنوز خبر‌ها و حاشیه‌های این دیدار مهم در رأس اخبار ورزشی قرار دارد.
فریدون حسن

سرویس ورزشی جوان آنلاین: با گذشت دو روز از دیدار قهرمانان و مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک ایران در توکیو با مقام معظم رهبری هنوز خبر‌ها و حاشیه‌های این دیدار مهم در رأس اخبار ورزشی قرار دارد.

خوشحالی را می‌شد در چهره تک‌تک‌شان دید. خنده‌های حسن یزدانی، گرایی، ساروی و تک‌جمله امیرحسین زارع، مرد برنزی کشتی ایران در المپیک که گفت «بهتر از این نمی‌شود»، نشان از شور وصف ناشدنی قهرمانان ورزش کشور از حضور در حسینیه امام خمینی و دیدار با مقام معظم رهبری داشت. بعد از جملات شیرین هاشمیه‌متقیان بانوی طلایی پرتاب نیزه پارالمپیک که گفت «آقا خوشحالم که در این حسینیه خاطره‌انگیز حضرت امام که عطر نفس‌های حاج قاسم در آن پیچیده است، شما را سالم، تندرست و پرتوان می‌بینیم و با همه وجود ایمان دارم که جامعه ما با همدلی و توکل به خدا از پیچ و خم نفسگیر مشکلات عبور خواهد کرد» یا محمد مختاری که می‌گوید «بعد از هر دیداری که با ولی‌امر مسلمین داشتم، به دلیل انگیزه و روحیه دوچندانی که گرفتم، با جدیت و اراده بالاتری به کارم ادامه دادم و از همه مهم‌تر بیانات رهبر معظم انقلاب بیانگر توجه و شناخت عمیق ایشان به ورزش و مسائل مربوط به این حوزه است.»
با این حال درد‌دل‌ها هم زیاد بود. درد‌دل‌هایی از سر تبعیض‌ها، نابرابری‌ها و عدم رسیدگی. روح‌الله رستمی، مرد طلایی پاراوزنه‌برداری از حقوق ۶۰۰ هزار تومانی‌اش گفت. مرتضی مهرزاد جوان بلندبالای والیبال نشسته از اینکه هیچ اتفاقی نیفتاده، وحید نوری و محمدرضا خیرالله‌زاده قهرمانان جودو هم از اینکه اوضاع خوب نیست، گفتند و در نهایت علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی که از سطح پایین پاداش‌ها گلایه داشت.
جواد فروغی، مرد طلایی تیراندازی از لزوم توجه به مربی ایرانی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی گفت تا مقام معظم رهبری هم تأیید کند و بگوید حتماً به کار بسته شود. هاشمیه متقیان هم گفت: «آقا دو خواهش از شما دارم که حرف همه ورزشکاران پارالمپیکی است؛ اول برابری حقوق ورزشکاران پارالمپیکی از صندوق حمایت از ورزشکاران و دوم اجرای لایحه استخدام ورزشکاران پارالمپیکی در دستگاه‌های دولتی» تا رهبر معظم انقلاب اسلامی هم خطاب به سجادی بگویند: «آقای وزیر شنیدی (شنفتی)؟ دنبال کنید این‌ها را.»
بدون هیچ شک و تردیدی این جمله کلیدی و اصلی دیدار چند ساعته قهرمانان، مدال‌آوران و مسئولان ورزش کشور با مقام معظم رهبری بود، شنیدن درد‌دل‌ها و حرکت در جهت رفع آنها. مقام معظم رهبری در این دیدار صراحتاً به مسئولان ورزش کشور فرمان دادند که به ورزشکاران برسید و مشکلات کار و معیشت آن‌ها را به معنای واقعی کلمه حل و فصل کنید. مقام معظم رهبری توصیه‌های جدی دیگری هم داشتند از جمله انحصارشکنی در بخش تولیدات ورزشی، اهمیت دادن به رشته‌های مدال‌آور و توجه به فرهنگ ایرانی و اسلامی ورزشکاران، ورزش بانوان و توسعه ورزش همگانی که باید مورد توجه قرار گیرند.
دو روز از دیدار قهرمانان ورزش کشور با مقام معظم رهبری می‌گذرد، اما درست مثل همیشه آقایان مسئول ورزش یا فعلاً مهر سکوت بر لب زده‌اند و چیزی نمی‌گویند یا اینکه با حضور در برنامه‌های مختلف و ارسال پیام‌های آنچنانی به نقد و بررسی و تحلیل فرمایشات رهبر انقلاب می‌پردازند. محمد سجادی، وزیر ورزش می‌گوید: «حتماً تیم‌هایی تخصصی تشکیل می‌دهیم و نتیجه را به ایشان گزارش می‌کنیم.» تحلیلگران ورزش هم که گویی منتظر چنین فرصتی بودند طی روز‌های گذشته با استفاده ار تریبون‌هایی که در اختیار دارند از دیدگاه خود شروع به تحلیل کردند و دیر نیست که شاهد برپایی نشست‌ها، سمپوزیوم‌ها، هم‌افزایی‌ها و صدور بیانیه‌ها در مورد فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص رسیدگی به ورزشکاران باشیم.
اما جناب مسئول، فرامین رهبر انقلاب باید اجرا شود، نه اینکه دور هم بنشینید و تحلیل‌شان کنید. باید مرد میدان عمل بود و این فرامین را اجرا کرد، نه اینکه قاب کرد و بالای سر زد، درست مثل کاری که با قسمت ورزشی بیانیه گام دوم انقلاب شد و به جای عمل به آن طی سه سال گذشته فقط در موردش حرف و جلسه بود.
رهبر انقلاب از عملکرد ورزشکاران خوشحال و راضی است و می‌داند که با تمام کمبود‌ها کم نمی‌گذارند. ورزشکاران هم خوب می‌دانند که رهبرشان چه درک بالایی از ورزش دارد، به همین خاطر برای دیدار با ایشان سر از پا نمی‌شناسند، اما در این میان این مسئولان ورزش هستند که همانطور که آقا فرمود باید بشنوند و کار کنند، نه اینکه فقط حرف بزنند و ژست فهمیدن به خود بگیرند و سر را به علامت تأیید تکان دهند که صدور پیام تشکر و حرف از جدیت و بازی با کلمات راحت‌ترین کار ممکن است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار