پرسپولیس - الهلال جدال در یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا
کد خبر: 1062545
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SPp
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳
وقتی قرعه کشی مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان آسیا به صورت زنده آغاز شد اولین چیزی که در ذهن ما نقش بست اینکه حتما قرعه پرسپولیس و الهلال به همدیگر می‌خورد!
وحید صابری
هر چه ما نسبت به این موضع خوشبین بودیم حتی استقلالی‌ها که بدجور از رقیب دیرینه هفته قبل زخم خوردند الهلال و هوادارانش دست به عا بودند که به پرسپولیس نخورند.
چند عامل باعث نگرانی الهلال ازمواجهه با پرسپولیس است.
الهلال خیلی خوب می‌داند که استقلال با همان شرایط هم می‌توانست حذفش کند، ولی آنچه بر سر استقلال آمد از قدرت برتر الهلال نبود چه اینکه استقلال انصافا در آن دیدار خوب حرکت کرد و خیلی خوب دروازه سعودی‌ها را نشانه رفت، اما تزلزل در روحیه تیم ما قبل از بازی و حرفه‌ای گری دو بازیکن الهلال نتیجه را باب میل سعودی‌ها کرد.
حالا این نماینده بر سابقه و درخشان در آسیا که چند بار بدجور از پرسپولیس زخم خورده در زمانی به طوفان سرخ آسیا خورده که روحیه برتری جویی در پرسپولیس کاملا نمایان است و پرسپولیس برای رسیدن به مقصود همه ابزار لازم را دارد.
دو بار رسیدن به فینال آسیا در طی ۴ فصل گویای این واقعیت است که سعودی‌ها باید نگران پرسپولیس باشند و از بخت بد خود نالیدند که چرا قرعه چنین شد.
نه اینکه فکر کنیم الهلال دست و پا بسته است، اما بازیکنان چند میلیون دلاری و زرق و برق آن‌ها نمی‌تواند پرسپولیس را مرعوب کند چرا که پرسپولیس نماینه شایسته غرب آسیا در فصل گذشته بوده است.
کافی به مصاحبه‌های بعد از قرعه کشی پرسپولیسی‌ها توجه کنید.
ازحمید مطهری تئوریسین نیمکت سرخ‌ها تا تک تک بازیکنان و حتی هواداران یک نقطه مشترک دارند: برای ما فرقی نمی‌کند با کدام حریف روبرو می‌شویم. هدف ما رسیدن به جام قهرمانی در آسیاست و برای این مهم با تمام توان بازی به بازی پیش خواهیم رفت.
درسته که الهلال در زمین خود بازی می‌کند، اما پرسپولیس در این چند سال آنقدر آبدیده شده که زمین خودی و غیر خودی برایش تفاوتی ندارد و هر بازی برایش یک فینال است.
برای همین دیدیم که در بازی با حریف تاجیک پرسپولیس نه اسیر تماشاچیان تاجیک شد و نه بهانه زمین چمن مصنوعی را گرفت و نه یک لحظه به فکر عقب نشینی افتاد.
پرسپولیبس ایران برای الهلال هم برنامه دارد. با پاس‌های تک ضرب و دوندگی‌های فراوان و عدم دستپاچگی و استفاده از خلاقیت بازیکنان خود گام به گم پیش می‌رود.
خوبی کار پرسپولیس اینجاست که در هر زمان از بازی یک برنامه خاص دارد حتی اگر ده نفره شود، حتی اگر یک گل عقب بیفتد و اگر کار گره بخورد ... با صبر و حوصله و آرامش و البته نهایت دوندگی و جنگدنگی این اعتماد را برای خود قایل است که ما می‌توانیم از این تیم یعنی الهلال و هر تیم دیگری عبور کنیم.
روحیه برتری جویی در پرسپولیس نهادینه شده و تک تک بازیکنان و کادر فنی این تیم ابتدا در ذهن خود حریف را شکست می‌دهند و بعد در زمین بدنبال پیاده کردن تراوشات ذهنی هستند.
الهلال منتظر طوفان سرخ آسیاست و حق هم دارد که نگران باشد، چون حریفش تیمی زیاده خواه و جاه طلب بنام پرسپولیس ایران است.
استقلالی‌ها هم به نوعی منتظر این دیدار هستند. در ضمیر ناخودآگاه ایرانی بودن همه ما پیروزی بر رقیب عربستانی خوشایند است هرچند که ممکن است در کرکری‌های رنگی خیلی هم از پیشرفت رقیب دلخوش نباشیم، اما ذاتا دوست داریم که نماینده کشورمان بر حریف سعودی غلبه کند. در این صورت هم تلافی شکست استقلال می‌شود و هم اینکه نام ایران است که در آسیا می‌درخشد.
الهلال هنوز شوت سرکش و چکشی مرتضی کرمانی در نیمه نهایی جام حذفی آسیا در تهران (۱۳۷۰) و شوت سنگین حامد کاویانپور را فراموش نکرده اند.
بازهم منتظر می‌مانیم برای یک پیروزی شیرین و صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار