اقتصاد دولتی به فساد و ناکارآمدی منجر می‌شود
کد خبر: 1062434
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SO2
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
پس از اژه‌ای، قالیباف هم اقتصاد دولتی را ناکارآمد دانست
اندکی پس از آنکه رئیس قوه قضائیه در جمع فعالان اقتصادی تصریح کرد که با اقتصاد دولتی نمی‌توان به جایی رسید و اقتصاد تعاونی نیز در چهار دهه اخیر به هدف مورد نظر قانون اساسی نرسیده است و سپس رفع مشکلات اقتصادی را منوط به کمک جدی بخش خصوصی کرد، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز اقتصاد دولتی را ناکارآمد و فسادزا توصیف کرد.

اندکی پس از آنکه رئیس قوه قضائیه در جمع فعالان اقتصادی تصریح کرد که با اقتصاد دولتی نمی‌توان به جایی رسید و اقتصاد تعاونی نیز در چهار دهه اخیر به هدف مورد نظر قانون اساسی نرسیده است و سپس رفع مشکلات اقتصادی را منوط به کمک جدی بخش خصوصی کرد، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز اقتصاد دولتی را ناکارآمد و فسادزا توصیف کرد.
به گزارش خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف عصر پنج‌شنبه در مراسم یادواره شهدای بخش سرخ‌رود شهرستان محمودآباد استان مازندران طی سخنانی امنیت امروز را مرهون و مدیون شهدا و امام دانست و گفت: بدون شک هر کدام از ما با هر سلیقه و گرایشی، می‌دانیم امنیت و فرصت‌های مادی و معنوی را مدیون شهدا و امام راحل هستیم. اگر انصاف داشته باشیم، تحت هیچ شرایطی آن را فراموش نمی‌کنیم. رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر هر جامعه‌ای، مجموعه‌ای، کشوری و ملتی همیشه به گذشته خود نگاه کند و تجربه کشورش را چراغ راه آینده قرار دهد، موفق خواهد شد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع اداره کشور، تصریح کرد: بار‌ها این را با صراحت گفته‌ام که امروز مشکلات ما از نداشتن و کمبود مادی نیست، بلکه اشکال اساسی امروز ما، نداشتن مدیرانی شجاع، امین و تصمیم‌گیر و با درایت بوده و ضعف مدیریتی و ضعف ناکارآمدی اشباع شده داریم. ناکارآمدی اشباع شده به این معنی است که اگر برخی مسئولان سر کار خود نباشند یا تصمیمی نگیرند، کشور بهتر اداره می‌شود تا اینکه تصمیم‌گیری کنند.
قالیباف همچنین تصریح کرد: ضعف دیگر این است که باور‌های ناب سنت الهی و فرهنگ جهاد و شهادت و اندیشه‌ای که با آن انقلاب کردیم و تا به امروز بنای اصلی بقای نظام اسلامی بر آن بوده است، در حوزه اداره کشور و بوروکراسی کشور وجود ندارد. وی ادامه داد: امروز باید مردم ببینند که هر فصلی که گذشت، اتفاق جدیدی افتاده و حرکتی ببینند تا امید ایجاد شود، از این رو بر اساس اولین تصمیم خود در مجلس مصمم هستیم در راستای اصلاح نظام ساختاری و کشوری، قانونگذاری را انجام دهیم که موانع را از سر راه مردم در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برداریم. تا زمانی که اقتصاد دولتی باشد، فساد و ناکارآمدی وجود دارد و تفاوتی نمی‌کند چه دولتی و چه مجلسی سر کار باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باور ما این است که اگر یک برنامه پنج‌ساله با این باور طرح کنیم، به ثبات و آرامش اقتصادی می‌رسیم، خاطر نشان کرد: ظرفیت لازم در کشور ما وجود دارد و باید اشکالات موجود برطرف شود. با همه وجود با همان فرهنگ دوران دفاع مقدس پای کار ایستاده‌ایم و با همه اندیشمندان و صاحبنظران این عرصه مشورت کرده و به جمع‌بندی می‌رسیم و در این مسیر حرکت می‌کنیم. از هیچ‌گونه ناملایمتی و زخم زبان‌ها ناراحت نشده و به آن‌ها که می‌گفتند باید کدخدا را دید و مشکلات را حل کرد می‌گوییم نه! باید خدا را دید و مشکلات را حل کرد، لذا از خدا می‌خواهیم ما را مدیون شهدا و امام شهدا از دنیا نبرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار