وزیر جهاد: با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم
کد خبر: 1062133
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SJB
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه خط قرمز ما حمایت از تولید است و دست سوداگران و دلالان را قطع می‌کنیم، گفت: وقتی ما می‌گوییم قیمت‌گذاری دستوری، یعنی قیمت‌گذاری غیرواقعی و ما به طور کلی با قیمت‌های دستوری مخالف هستیم.
به گزارش تسنیم، سیدجواد ساداتی‌نژاد حفظ تولید را بزرگ‌ترین حمایت از مصرف کننده برشمرد و گفت: زمانی می‌توانیم از مصرف‌کننده حمایت کنیم که کالا‌های مختلف را در اختیار مصرف‌کننده قرار دهیم و در این مسیر اصل فراوانی و در دسترس بودن خیلی مهم است که فقط با استمرار تولید امکان‌پذیر است.
وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه خط قرمز ما در حوزه کشاورزی و دامپروری حمایت از تولیدکننده است، افزود: قیمت‌ها را باید جوری تعیین کنیم که قیمت واقعی باشد تا تولید برای تولیدکننده صرفه اقتصادی داشته باشد.
وی ادامه داد: البته دغدغه مصرف‌کننده دغدغه ما هم است و حتماً باید با تمهیداتی تلاش کنیم تا محصولات با قیمت واقعی به دست مصرف کننده برسد و برای تحقق این هدف باید دست سودجویان، سوداگران و دلال‌ها قطع شود.
ساداتی‌نژاد با بیان اینکه این روشی است که ما به آن اعتقاد داریم و در دنیا هم از همین روش استفاده می‌کنند، افزود: در این مسیر باید به تشکل‌ها و اتحادیه‌ها اعتماد کرد، البته در این خصوص جلساتی با اتحادیه‌ها داشتیم و آن‌ها برای تنظیم بازار اعلام آمادگی کردند.
وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: اگر قرار باشد بازار را درست تنظیم کنیم باید اطلاعات دقیق و درستی داشته باشیم، اما الان اطلاعات سامانه جامع تجارت در اختیار وزرات صمت است که طی هماهنگی با وزیر صمت قرار شد این اطلاعات در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد که ما با چشمان باز برای تنظیم بازار تصمیم‌گیری و اقدام کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار