کد خبر: 1061816
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SE4
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲
کارشناس مسائل سیاسی:
یک کارشناس مسائل سیاسی مذاکره ایران و عربستان را برای حل مشکلات منطقه دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی علاقه‌مند به صلح، ثبات، امنیت پایدار و توسعه همه‌جانبه در منطقه است.

یک کارشناس مسائل سیاسی مذاکره ایران و عربستان را برای حل مشکلات منطقه دانست و اظهار کرد: جمهوری اسلامی علاقه‌مند به صلح، ثبات، امنیت پایدار و توسعه همه‌جانبه در منطقه است.
سیدرضا صدرالحسینی، در گفتگو با مهر در تشریح مذاکرات بین ایران و عربستان گفت: معمولاً در تمام مذاکرات دیپلماتیک بین کشورها، مذاکرات ابتدا در سطح کارشناسی و کسانی که به جزئیات موضوع کاملاً احاطه دارند، برگزار می‌شود و گاهی وقت‌ها این مذاکرات ممکن است سال‌ها طول بکشد، اما در نهایت مسئولان رسمی دیپلماتیک دو کشور هستند که امضای توافقنامه‌ها را با یکدیگر خواهند داشت.
این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه تصریح کرد: مذاکرات ایران و عربستان نیز از این امر مستثنا نیست و همه مفاد توافقنامه احتمالی و همه موضوعاتی که دو کشور علاقه‌مند هستند باید به طور جزئی و در سطح کارشناسی مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد و پس از حل همه این موضوعات و ابهام‌زدایی از همه جزئیات، مذاکرات در سطح بالاتری پیگیری شود.
وی همچنین تصریح کرد: معمولاً مذاکرات وقتی در سطح بالا پیگیری می‌شود، در زمان کوتاه‌تری قطعیت پیدا می‌کند که یا به سمت حل مسئله یا به سمت عدم‌حل مسئله می‌رود. ممکن است در آن مذاکرات سطح بالاتر، سؤالات و ابهامات دیگری نیز به وجود بیاید که مجدداً باید در سطح کارشناسی مورد مطالعه قرار گیرد و نسبت به آن اظهار نظر کارشناسی انجام شود.
این تحلیلگر مسائل بین‌الملل در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش ارتباط با همسایگان و خنثی‌سازی تحریم‌ها علیه کشورمان گفت: مسئله خنثی‌سازی تحریم‌ها یک موضوع دیگری است که به نظرم ممکن است به عنوان اولویت‌های بعدی این مذاکرات باشد.
صدرالحسینی همچنین تصریح کرد: اگر منطقه با یک توافق عمومی اداره شود، از جهت امنیتی، اقتصادی و تأمین امنیت آب‌های منطقه، به نفع همه کشور‌ها خواهد بود و ایران نیز علاقه‌مند است منطقه برای همه امن باشد.
این کارشناس مسائل منطقه‌ای افزود: کشور‌های فرامنطقه‌ای و در رأس آن‌ها امریکایی‌ها و رژیم‌صهیونیستی به جز اخلال در روابط کشور‌های منطقه و ناامن‌سازی منطقه، هیچ کار دیگری انجام نمی‌دهند. بر این اساس جمهوری اسلامی علاقه‌مند به صلح، ثبات، امنیت پایدار و توسعه همه‌جانبه در منطقه است و در رابطه با این موضوع با یک مذاکره عادلانه و متوازن همراه است و علاقه دارد مشکلات منطقه هر چه زودتر حل و فصل شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار