تبعیضی وجود ندارد!
کد خبر: 1061680
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SBs
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
چشم‌پوشی وزنه‌برداران از مدال مسابقات جهانی
اولتیماتوم هم جواب نداد و برخواه در حالی این روز‌ها تیمش را برای حضور در مسابقات جهانی آماده می‌کند که عدم حضور برخی وزنه‌برداران به شدت توی ذوق می‌زند!
دنیا حیدری

سرویس ورزشی جوان آنلاین: اولتیماتوم هم جواب نداد و برخواه در حالی این روز‌ها تیمش را برای حضور در مسابقات جهانی آماده می‌کند که عدم حضور برخی وزنه‌برداران به شدت توی ذوق می‌زند!

دور جدید تمرینات تیم ملی وزنه‌برداری ایران در حالی از روز ۱۶ شهریور‌ماه برای حضور در مسابقات جهانی آغاز شد که با توجه به اولتیماتوم سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در مورد حذف نفرات از لیست قهرمانی جهان در صورت غیبت از اردو، همه منتظر تصمیم کیانوش رستمی برای ملحق شدن به اردوی تیم ملی بودند، اما استارت اردو با حضور ۱۲ نفر در کمپ تمرینی آزادی نشان از خط خوردن دو چهره شاخصی داشت که از حضور در اردو‌های تمرینی سر باز زده بودند؛ کیانوش رستمی و سهراب مرادی!
پرواضح بود روی صحبت برخواه، سرمربی تیم با کیانوش رستمی است. البته خیلی‌ها احتمال عدم حضور سهراب مرادی در اردو‌ها و غیبتش در مسابقات جهانی را می‌دادند، اما با توجه به اینکه کیانوش رستمی در طول این مدت تمریناتش را رها نکرده بود، تمام نگاه‌ها به او بود که آیا حاضر به قبول قوانین اردو و حضور در آن می‌شود یا باز هم سرناسازگاری می‌گذارد برای عدم همکاری با سرمربی تیم که صراحتاً گفته بود شرط لازم اعزام به مسابقات جهانی حضور در اردو و تمرینات تیم است: «طبق جلساتی که با آقای مرادی و سایر اعضای فدراسیون داشتیم، توافق به این صورت بود که تمامی نفراتی که قرار است در مسابقات جهانی حضور داشته باشند باید از روز اول در اردو شرکت و در کنار سایر اعضا تمرین کنند. آقایانی که حضور نداشتند همان‌طور که اطلاع‌رسانی هم شد، احتمالاً تصمیم به شرکت در مسابقات جهانی را نداشتند.»

بعد از المپیک، اما مسابقات جهانی فرصت خوبی بود برای درخشش دوباره رستم و سهراب وزنه‌برداری ایران، چراکه با وجود تمام اختلاف‌نظر‌ها و کدورت‌های قبلی هم نام کیانوش رستمی در لیست سرمربی وزنه‌برداری ایران دیده می‌شد و هم اسم سهراب مرادی و این یعنی فضا برای بازگشت آن‌ها به وزنه‌برداری و گام برداشتن دوباره در مسیر موفقیت باز بود. با وجود این به نظر می‌رسید که برخلاف تلاشی که از کیانوش و سهراب برای حضور در المپیک دیده بودیم، نه مرادی ۳۳ ساله و نه کیانوش ۳۰ ساله انگیزه‌ای برای حضور و درخشش احتمالی در مسابقات جهانی نداشتند که دست رد به سینه سرمربی زدند.

این‌بار گویا دیگر خبری از وساطت‌های رئیس فدراسیون هم در میان نیست. پیش از این مرادی با وجود تمام انتقادها، این تبعیض را برای کیانوش قائل شده بود که به تنهایی و به دور از تمرینات و اردو‌های تیم ملی برنامه‌های خود را پیگیری کند، اما حالا مرادی هم آب پاکی را روی دست سوگلی پیشین فدراسیون ریخته است: «ما در‌ها را باز کردیم و چراغ‌ها را روشن گذاشتیم، اما کیانوش و سهراب خودشان در اردو شرکت نکردند. سهراب مرادی هیچ اطلاعی هم به ما نداده است. به هر حال برای مسابقات جهانی با امید‌ها می‌رویم، ولی دوستان باید رعایت یکسری مسائل اردویی را داشته باشند تا به حاشیه نروند. با وجود این ما در را برای بازی‌های آسیایی نمی‌بندیم و آن‌ها می‌توانند بیایند.»

کیانوش و سهراب، اما تنها غایبان اردوی تیم ملی وزنه‌برداری برای حضور در مسابقات جهانی نیستند. علی هاشمی، کیاقدمی و همچنین علی داوودی نیز از جمله غایبان اردو هستند که عدم حضورشان می‌تواند دست برخواه را برای اعلام ۱۰ نفر نهایی برای حضور در مسابقات جهانی در پوست گردو قرار دهد، اما سرمربی تیم صراحتاً می‌گوید که قصدی برای کوتاه آمدن ندارد و روی حرفش می‌ماند: «داوودی گفت که از لحاظ ذهنی خسته است و نیاز به استراحت دارد، اما صددرصد با تصمیمش مخالف بودم، به همین دلیل گفت‌وگویی با او داشتم، ولی تصمیمش برخلاف تأیید من انصراف از حضور در مسابقات جهانی بود. هاشمی و کیاقدمی هم درگیر کرونای خانواده‌شان هستند. کیاقدمی تا جایی که می‌دانم پدرش بستری شده و هاشمی هم تعدادی از اعضای خانواده‌اش دچار این مشکل شده‌اند. با وجود این قرار نیست تبعیضی برای کسی قائل شویم و روی حرفی که زده‌ایم، می‌مانیم. تصمیم بر این بود کسانی که از ابتدا وارد اردو نشدند در ترکیب تیم ملی هم نباشند و شرایط را برای همه یکسان ببینیم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار