افزایش ۷۸ درصدی قیمت واحد‌های طرح ملی مسکن
کد خبر: 1059962
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RkA
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن از افزایش ۷۸درصدی قیمت پایه ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن براساس شاخص اعلامی سازمان برنامه و بودجه خبر داد.
به گزارش تسنیم، جواد حق‌شناس در نشست خبری اظهار کرد: در طرح ملی مسکن، پنج دور ثبت‌نام صورت گرفت. بر این اساس مسئولیت شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بر عهده بنیاد مسکن قرار گرفت. وی با بیان اینکه در این پنج دوره ۵۰۴ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند، ادامه داد: بنیاد مسکن مسئولیت پروژه‌های طرح ملی مسکن ۶۱۸ شهر را بر عهده گرفت.
وی با بیان این‌که ۳۱۰ هزار و ۵۹۱ نفر از افراد ثبت‌نامی حائز شرایط طرح ملی مسکن بودند، افزود: تاکنون ۷۴ و ۸۸۷ نفر از این تعداد تأیید شده و برای تشکیل پرونده به بانک‌ها معرفی شده‌اند. معاون مسکن شهری بنیاد مسکن با یادآوری اینکه ۶۰ هزار و ۷۰۴ به بانک مسکن معرفی کرده‌ایم، ۵۳ هزار و ۴۲۸ نفر مبلغ ۴۰ میلیون تومان و بیشتر را به‌عنوان شرط لازم طرح ملی مسکن واریز کرده‌اند. از این تعداد برای ۱۰ هزار و ۲۵۰ نفرنمی‌توانیم اقدام اجرایی انجام دهیم. به‌عنوان مثال برای ۶ هزار نفر زمین قطعی نشده که آن را تحویل بدهیم.
حق‌شناس با بیان اینکه تا امروز برای ۴۴ هزار نفر توانسته‌ایم برنامه تخصص پروژه داشته باشیم، اضافه کرد: از این تعداد ۲۵ هزار و ۵۲۵ مورد بنیاد انجام داده و ۱۹ هزار و ۲۸۰ را مدیریت می‌کنیم که ساخت آن بر عهده انبوه‌سازان و سازندگان است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره قیمت تمام شده ساخت واحد‌های طرح ملی مسکن اظهار کرد: دو نوع پروژه داریم که یکی مربوط به انبوه‌سازان است که مطابق شیوه نامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی یک رقم ۷/۲ میلیون تومان به عنوان قیمت پایه به علاوه تعدیل سه ماه دوم سال ۱۴۰۰ که بر اساس شاخص تعدیل اعلامی سازمان برنامه محاسبه خواهد شد.
حق‌شناس ادامه داد: بنابراین برای مشخص شدن قیمت تمام شده باید منتظر اتمام پروژه بمانیم و با اعمال قیمت تعدیلی اعلام خواهد شد. نوع دیگر پروژه‌های بنیاد مسکن است، برای آنکه کار یک مقدار سرعت پیدا کند مطابق با تفاهمنامه وزارت راه قیمت تمام شده را ملاک کار قرار دادیم. در نهایت نیز درصدی را به‌عنوان قیمت بالاسری بنیاد را به آن اضافه می‌کنیم که هزینه نهایی ساخت است.
وی با بیان اینکه قیمت پایه با تعدیل سازمان برنامه و بودجه افزایش می‌یابد، یادآور شد: سازمان برنامه و بودجه امسال در حوزه ساختمان (پروژه‌های عمرانی) ۷۸ درصد تعدیل را اعلام کرده که طبیعتاً به قیمت پایه پروژه‌های طرح ملی مسکن اضافه می‌شود تا متقاضیان بتوانند با دید بهتری در رابطه با این پروژه تصمیم‌گیری کنند.
معاون عمرانی بنیاد مسکن پیشرفت فیزیکی پروژه‌های طرح ملی مسکن را ۳/۶ درصد اعلام کرد و گفت: شاخص تعدیل با شروطی اعمال می‌شود که عدم تأخیر در زمان ساخت از سوی سازنده یکی از آنهاست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار