بیانیه کمیته فنی تکواندو درباره دلایل ناکامی در توکیو/ خبری از تغییرات نیست
کد خبر: 1059920
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RjU
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
فدراسیون تکواندو پس از برگزاری چندین دور جلسه کارشناسی درباره ناکامی در المپیک توکیو، اقدام به صدور بیانیه کرد.
کمیته فنی فدراسیون تکواندو پس از برگزاری چندین جلسه کارشناسی درخصوص ناکامی در المپیک توکیو، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

فدراسیون تکواندو ضمن قبول و پذیرش مسئولیت عدم نتیجه گیری در مسابقات المپیک توکیو و در راستای پاسخگویی به افکار عمومی و خانواده بزرگ تکواندو از نخستین روز‌های بازگشت تیم ملی با تشکیل کارگروه‌های تخصصی و برگزاری نشست‌های جداگانه با المپین ها، کادرفنی تیم ملی، کارشناسان، قهرمانان و صاحب نظران این رشته در خصوص واکاوی علل عدم نتایج کسب شده برآمد که جمع بندی و نتیجه جلسات در ادامه آورده شده است.

با توجه به جلسات کارشناسی برگزار شده، علی رغم اینکه به نظر می‌رسد شیوع ویروس کرونا و تعویق المپیک تاثیر یکسانی بر همه کشور‌ها و ورزشکاران رشته‌های مختلف داشته است، اما پس از بررسی اتفاقات روی داده در این زمان مشخص شد که تکواندو کشورمان از این تاخیر بیشترین آسیب را دیده است.

در حالیکه اردو‌های تیم ملی در شرایط حاد کرونایی تعطیل بود، آرمین هادی پور در جریان تمرینات انفرادی خود دچار آسیب دیدگی گردید و متاسفانه بنا به تشخیص اشتباه کمیسیون تخصصی فدراسیون پزشکی ورزشی در مهرماه ۱۳۹۹ فرصت جراحی و درمان این ورزشکار در زمان مناسب از دست رفت و بنابر قوانین فدراسیون جهانی امکان جایگزینی فرد دیگری وجود نداشت.

همین تاخیر منجر به افزایش وزن قابل توجه میرهاشم حسینی گردید که به نظر می‌رسد مهمترین علت عدم نتیجه گیری وی بوده است. هرچند ضعف آمادگی جسمانی و روانی این ورزشکار در روز مسابقه به عنوان دیگر عوامل تاثیر گذار در عدم نتیجه گیری وی تشخیص داده شد.

اقدام عجیب و بی سابقه کمیته بین المللی المپیک در تغییر جدول برگزاری رقابت‌ها با اعطای سهمیه وایلدکارت به ورزشکار پناهنده و اصرار بر مواجهه با ناهید کیانی؛ علی رغم تلاش‌های بسیار فدراسیون تکواندو برای جلوگیری از این اتفاق، متاسفانه منجر به تحمیل فشار روانی بر این ورزشکار و عدم ارائه نمایش مناسب وی در میدان المپیک گردید.

عوامل دیگری نیز از جمله ضعف تاکتیکی ورزشکاران، نبود نظارت فنی مناسب بر روند آماده سازی تیم ملی و اردو‌های طولانی مدت و فرسایشی در نتیجه المپیک توکیو تاثیر گذار بوده است.

از این رو و با توجه به پیشنهادات مطرح شده؛ برنامه‌های زیر در اولویت‌های فدراسیون قرار گرفته است:

۱- احیاء تیم ملی امید به منظور تقویت پشتوانه سازی

۲- بازنگری بر نحوه برگزاری لیگ‌های قهرمانی

۳- اصلاح ساختار و تشکیل شورای فنی به منظور نظارت بر برنامه‌ها و فعالیت‌های تیم‌های ملی

۴-دعوت از کارشناسان خبره جهت تقویت کمیته فنی فدراسیون

امید است با رفع نقاط ضعف و برنامه ریزی‌های دقیق و هدفمند، تکواندو ایران همچون گذشته موجب خوشحالی و غرور ملی مردم عزیز کشورمان گردد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار