طرح کلان فناورانه چین برای تحول در صنعت حمل و نقل تا سال ۲۰۳۵
کد خبر: 1059884
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Riu
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
وزارت حمل و نقل چین (MOT) و وزارت علوم و فناوری این کشور یک طرح فناوری کلان خود را با تمرکز بر حل مشکلات و خود اتکایی در صنعت حمل و نقل مبتنی بر نوآوری تا سال ۲۰۳۵ منتشر کرده‌اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: وزارت حمل و نقل چین (MOT) و وزارت علوم و فناوری این کشور یک طرح فناوری کلان را با تمرکز بر حل مشکلات و خوداتکایی در صنعت حمل و نقل مبتنی بر نوآوری تا سال ۲۰۳۵ منتشر کرده‌اند.

وزارت حمل و نقل کشور چین دیروز اعلام کرد که چین برای ارتقای توسعه علم و فناوری در بخش حمل و نقل، با هدف مشکلات کلیدی که مانع توسعه این بخش می‌شوند، دستورالعملی را صادر کرد که این دستورالعمل به طور مشترک توسط وزارت حمل و نقل و وزارت علوم و فناوری صادر شده است و هدف چین را تسلط بر فناوری‌های کلیدی در بخش حمل و نقل تا سال ۲۰۳۵ نشان می‌دهد.

"سان‌ونجیان" سخنگوی وزارت حمل و نقل چین روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این سند بر پیشرفت‌هایی در زمینه مشکلات کلان در بخش حمل و نقل تاکید می‌کند و هدف خود را برای دستیابی به خودکفایی در فناوری‌های کلیدی تا تاریخ مورد نظر تعیین می‌کند.

پل‌ها، جاده‌ها، بنادر و راه‌آهن‌های سریع چین به عنوان بخش‌های مختلف حمل و نقل چین با پشتیبانی فناوری، جهش‌های بزرگی را تجربه کرده است، اما کاستی‌هایی مانند تحقیقات بنیادی و فناوری‌های پیشرفته همچنان وجود دارد.

این طرح در کوتاه‌مدت تا سال ۲۰۲۵ مطالعات اساسی و کاربردی در زمینه حمل و نقل انجام می‌دهد و تقویت خواهد شد و در هدف بلندمدت که تا سال ۲۰۳۵ محقق می‌شود، قابلیت‌های تحقیقات بنیادی و نوآوری‌های جدید در این بخش به طور کامل افزایش می‌یابد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار