تشکر واقعی شرق از روحانی!
کد خبر: 1057863
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004RCJ
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۹

عبارت «روحانی مچکریم» در قامت یک طنز معکوس سال‌هاست پای نقل ناکارآمدی‌های دولت به طنز نوشته می‌شود و دیگر کسی آن را در معنای واقعی خود به کار نمی‌برد. با این حال، روزنامه شرق روز گذشته همین مفهوم را برای تیتر و محور اصلی یکی از یادداشت‌ها انتخاب کرد و برخلاف تصور، یادداشت مذکور نه به طنز که واقعی نوشته شده است!
شرق می‌نویسد: «از روحانی باید تشکر کرد که فضای تعامل در روابط بین‌الملل را جایگزین فضای تقابل کرد.» و نمی‌نویسد که روحانی کدام چالش و مناقشه با دولت‌های خارجی را توانست حل کند!
شرق می‌نویسد: «از روحانی باید تشکر کرد که در مقابل تندرو‌های داخلی ایستاد» و این سؤال را ایجاد می‌کند که آیا تندروی فقط در بین منتقدان روحانی بود؟ پس چرا جدال میان دفتر روحانی و تندرو‌های اصلاح‌طلب که شرق رسانه آن‌ها محسوب می‌شود، علنی شده بود؟
شرق می‌نویسد: «از روحانی باید تشکر کرد که برای افزایش شفافیت در تصمیم‌گیری‌ها و بودجه‌ریزی و برنامه‌های توسعه موفق عمل کرده است.»‌در حالی که دولت روحانی به دلیل نگاه امنیتی، به دولت محرمانه‌ها معروف شده بود و از سویی بودجه ریزی‌ها هم از ابتدا رویداد محرمانه‌ای نبود.
شرق می‌نویسد: «از روحانی باید به خاطر انتخاب وزرای لایق و کاردان و حرفه‌ای تشکر کرد» اگر وزرا این همه شایسته بودند که طبعاً نتیجه کار باید رضایت مردم می‌بود. این طور نیست؟
شرق می‌نویسد: «از روحانی باید تشکر کرد به خاطر اهتمام به توسعه فضای مجازی، توسعه پهنای باند، تأمین و تقویت زیرساخت‌های فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات، گسترش شبکه‌های اجتماعی توسعه دولت الکترونیک و...»‌و از بی اعتنایی روحانی به فرهنگ در مجازی چیزی نمی‌نویسد.
شرق می‌نویسد: «از روحانی باید به خاطر اهتمام به توسعه زیربنایی کشور تشکر کرد.»‌که یحتمل یکی از این توسعه‌های زیربنایی همین نساختن نیروگاه و عدم تولید برق و قطعی‌های مکرر است!
شرق می‌نویسد: «گسترش آزادی بیان و رسانه‌ها و مطبوعات و پذیرش انتقاد به دولت و حتی شخص رئیس‌جمهور» و این در حالی است که در دولت قبلی هم دولت شاکی خصوصی هیچ توهینی به رئیس‌جمهور نبود. در حالی که در دوران روحانی دولت در مواردی شاکی خصوصی شد و البته حجم توهین و تخریب‌های روحانی و حامیانش علیه منتقدان هم به شدت بالا بود؛ و شرق یادداشت عجیب خود را با این جملات تمام می‌کند: «از آقای روحانی به خاطر همه وعده‌های تحقق‌یافته و وعده‌های باقی‌مانده تشکر می‌کنیم. امید است آیندگان از قوت دولت آقای روحانی بهره‌مند و از تکرار اشتباهات او پرهیز کنند. علی برکت‌الله».

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار