مخاطب‌محوری مستلزم تحول در تمام حلقه‌های زنجیره سینماست
کد خبر: 1057477
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R65
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
رئیس حوزه هنری:

 

رئیس حوزه هنری در مراسم افتتاح نخستین پردیس سینمایی در شهر سقز استان کردستان عنوان کرد که قلب سینما باید برای مردم بتپد.
به گزارش «جوان» به نقل از روابط عمومی بهمن سبز، آیین افتتاح سینما‌های فاز یک طرح توسعه حوزه هنری به میزبانی پردیس سینمایی مهر سقز در حالی که این شهر در وضعیت زرد قرار دارد، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. در ابتدای این مراسم مژده لواسانی که اجرای این برنامه را بر عهده داشت به مهمان‌نوازی مردم غیور استان کردستان اشاره کرد و از افتتاح ۶۵ سالن سینمایی در ۱۲ استان کشور و افتتاحیه نمادین ۹ سالن سینمایی در استان کردستان سخن گفت. در ادامه امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان ضمن خوشامدگویی به حاضران، طی سخنانی عنوان کرد: سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان در سال ۸۸ نقطه عطفی در تاریخ کردستان بود، چراکه ایشان این استان را استان هنر و فرهنگ نامیدند. این نامگذاری از دو جهت قابل بررسی بود؛ اول اینکه استان کردستان امنیتی نیست و دوم اینکه بستر توسعه این استان از مسیر فرهنگ باید بگذرد که کارآمدترین و مهم‌ترین سرمایه آن فرهنگ است که باید محور اصلی توسعه باشد.
وی ادامه داد: وجه تمایز حوزه هنری تولیدمحور بودن آن است که ادعا داریم و ثابت کردیم تا جایی که امروز کردستان قطب اصلی فیلم کوتاه است. محمدمهدی دادمان، رئیس حوزه هنری نیز طی سخنانی گفت: قلب سینما باید برای مخاطب بتپد. این اصلی‌ترین رویکرد حوزه هنری در فصل نوین حرکت آن است، البته که مخاطب سینمای ایران مردمی دیندار و انقلابی‌اند؛ امتی که هر چه داشته برای اهتزاز آرمان‌های خود به میدان آورده و از ایثار هیچ‌کدام از دارایی‌هایش بخل نورزیده است. سینمای حوزه هنری برای این مخاطب شریف تولید می‌کند و خود را متعهد می‌داند که انعکاس بزرگی و شرافت این مردم باشد. رئیس حوزه هنری اظهار کرد: بر صدر نشاندنِ این مردم و میدانداری‌شان مستلزم تحول در تمام حلقه‌های زنجیره سینماست. استعدادیابی و پرورش نسل نوی سینمای ایران، مضمون‌یابی، تولید و ساختار‌های توزیعی و ترویجی باید تغییر اساسی کند. امروز، مع‌الاسف مخاطب اصلی سینما یعنی اغلب مردم سال‌هاست خانه‌شان را به سینما ترجیح داده‌اند. ما امیدواریم شرایط میزبانی و خادمی از مردم شریف ایران را در تمامی نقاط کشور به نحوی فراهم کنیم تا اوقاتی آسوده و بسامان را به تماشای آثار جذاب، سالم و مؤثر سپری کنند. این مخاطب خاموش، کنشگر خواهد شد، به شرط آنکه ما خدمتگزاران فرهنگ و هنر اقدامات اساسی را سامان دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار