شورای شهر با تکیه بر روحیه جهادی به مردم خدمت کند
کد خبر: 1057413
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004R53
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶
نماینده ولی فقیه در لرستان:
حجت الاسلام والسلمین شاهرخی، به اهمیت و نقش شورای شهر در خدمت به مردم اشاره کرد و گفت: روحیه کار جهادی و ترجیح منافع شهری بر منافع شخصی اولویت شورای شهر قرار گیرد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، در دیدار با منتخبین شورای اسلامی شهرستان خرم‌آباد، شورای شهر را یک مجلس شورای اسلامی محدود در داخل شهر توصیف کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه شهردار به نوعی رئیس قوه مجریه شهر است، افزود: اصل صد تا صد و شش درباره وظایف شورای شهر و اصل هفتم قانون اساسی به شکلی وظایف شورای اسلامی شهر را مشخص می‌کند.

وی با اشاره به اینکه وظایف اجتماعی، عمرانی، آموزشی، فرهنگی همکاری با مردم و نهادهای مردمی و غیردولتی نشان از جایگاه مهم شورای اسلامی شهر است، گفت: شورای شهر وقت خود را صرف مسائل جزئی نکند چراکه مردم از این راه و روش آزرده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با بیان اینکه نگاه کلانی که در قانون اساسی برای شورا لحاظ شده می‌توان از ظرفیت درونی و برونی شورا استفاده کرد، خاطرنشان کرد:  با برنامه‌ریزی مبتنی بر کار علمی، نیازسنجی، اطلاعات دقیق و استفاده از تجارب صاحب نظران به دور از مشغول سازی افکار عمومی به موارد غیرضروری مورد توجه شورای شهر قرار گیرد.

وی ادامه داد : انتخاب فردی توانمند برای شهرداری عامل مهم موفقیت شورا و شهرداری است، اگر توانمندترین افراد به عنوان شهردار انتخاب شود ولی سبک و سیاق ساختاری درون شورا به گونه‌ای باشد که دست او را ببندد و درگیر مسائل شخصی، قومی و خویشی باشد موفق نخواهد بود.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهارداشت: انتخاب شهرداری دانا و توانا که سوابق و تجارب روشن وموفقی  در جاهایی داشته باشد و برای مسائل پیش رو راه‌حل‌های از پیش تعیین شده داشته باشد در اولویت کار شورا قرار گیرد، کمااینکه نقش شورای شهر در انتخاب شهردار و نظارت بر عملکرد وی به دور از درخواست شخصی می‌تواند در موفقیت شهردار موفق باشد.

وی روحیه کار جهادی، ترجیح منافع شهر بر منافع شخصی و حفظ عزت نفس را برای شورای شهر امری ضروری دانست و بیان کرد: شورای شهر زمانی موفق است که راه‌های کسب درآمد را به شکل و روش سریع پیدا و اداره کند و درآمد ناشی از آن را به شکل بهینه مصرف کند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی تصریح کرد: شوراها باید راه  رانت و فساد راشناسایی و مسیر آن‌ها را ببندند و پذیرای انتقادات پیشنهادات مفید باشند.

برچسب ها: شورای شهر ، خدمت ، مردم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار