افزایش ۴۰ درصدی مخدوش کردن پلاک خودرو در پایتخت
کد خبر: 1056938
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QxO
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با تأکید بر اینکه روزانه ۲۰‌میلیون سفر در پایتخت صورت می‌گیرد از افزایش مخدوش کردن پلاک خودرو‌ها برای دور زدن قانون خبر داد.
سردار محمدحسین حمیدی در نشست خبری روز گذشته گفت که از ابتدای سال ۹۸ هزار و ۳۱۱‌موتورسوار متخلف در قالب طرح «موتور یار» تحت آموزش قرار گرفتند که نتیجه آن به‌رغم افزایش استفاده از موتورسیکلت، کاهش دو‌درصدی سوانح رانندگی موتور را شاهد بودیم. وی به پوشش پلاک خودرو به عنوان تخلف‌های شایع اشاره کرد و گفت که بیش از ۴۴‌هزار و ۴۹۷‌خودرو در این باره اعمال قانون شده و ۷۶۰‌دستگاه وسیله نقلیه هم توقیف شده است که بروز این تخلف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ رشد داشته است.
وی گفت که یکی از مسیر‌های دور زدن قانون، دستکاری پلاک است که مأموران پلیس و دوربین‌های شهری و برون‌شهری، این تخلف‌ها را ثبت می‌کنند.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ تأکید کرد که وقتی پلاک دستکاری شود، برای فردی که تخلفی نداشته جریمه صادر می‌شود، بنابراین باید آنقدر هزینه تخلف توسط ما و مرجع قضایی بالا رود که حق از فرد دیگری ضایع نشود، برخی از جرائم اشتباهی صادر شده مربوط به دستکاری پلاک است، مراکز رسیدگی ما در این موضوع فعال هستند و به این موارد رسیدگی می‌کنند همچنین با متخلفان بدون اغماض برخورد می‌شود. سردار حمیدی در مورد ترخیص موتورسیکلت و خودرو‌های رسوبی هم گفت که امسال ۵‌هزارو ۸۹۳ موتورسیکلت و ۷۲۰‌خودروی رسوبی ترخیص شده است.
رئیس پلیس راهور تهران از رشد ۱۴‌درصدی برخورد با تخلفات حادثه‌ساز نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: میانگین زمان رسیدگی به تصادفات از ۱۲‌دقیقه به ۵/۱۰ دقیقه کاهش یافته است. سردار حمیدی در مورد موتورسواری زنان هم گفت: معیار برای ما داشتن گواهینامه موتورسیکلت است و هر فردی که فاقد گواهینامه باشد با او برخورد می‌کنیم. در مورد موتورسواری زنان موارد محدود است که با آن برخورد شده و وسیله نیز توقیف شده است. اما هرکسی گواهینامه موتورسیکلت داشته باشد می‌تواند با موتور رانندگی کند. وی با بیان اینکه امسال پلیس راهور برای سومین سال متوالی روند کاهش فوتی‌های ناشی از تصادفات رانندگی را داشت، گفت: حفظ این روند بسیار دشوار است به ویژه آن‌که تعداد وسایل نقلیه و کاربران ترافیک نیز افزایش یافته است.
حمیدی در پایان گفت که در اوج ترافیک روزانه حدود ۲هزارو ۳۰۰ تصادف جرحی و خسارتی در تهران داریم این در حالیست که بالغ بر ۵هزار تقاطع چراغ‌دار و ۲۰‌میلیون سفر در روز در پایتخت صورت می‌گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار