احتمال وقوع خاموشی‌ها در زمستان
کد خبر: 1056928
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QxE
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۲

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: احتمال وقوع خاموشی‌ها در زمستان هم وجود دارد، اما از هم اکنون در تلاش هستیم تا با اعمال مدیریت از این موضوع فاصله بگیریم.
غلامعلی رخشانی مهر، در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تأمین برق سال آینده اظهار کرد: برنامه‌ریزی برای تأمین برقی یک مسئله پیوسته بوده و از هم اکنون بحث تأمین برق و پیش‌بینی مصرف برای سال آینده و سال‌های آتی در حال انجام است، همین طور برای زمستان امسال نیز برنامه‌ریزی تأمین برق را از هم‌اکنون آغاز کرده‌ایم، چراکه ممکن است مصرف گاز در بخش خانگی محدودیت‌های سال گذشته در صنعت برق را منجر شود که در حال برنامه‌ریزی برای این مسئله هستیم. وی با بیان اینکه با وزارت نفت در حال مذاکره هستیم، اظهار کرد: سوخت‌های مایع درحال بارگیری هستند و این ظرفیت‌ها تکمیل می‌شود. این مسئله جزو برنامه‌های وزارت نیرو بوده که از سمت شرکت مادر تخصصی برق حرارتی در حال پیگیری است تا ان‌شاءالله مشکل خاصی برای زمستان ایجاد نشود.
معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: بحران انرژی در زمستان اختصاص به یک کشور و منطقه ندارد و اگر بخش‌های تأمین‌کننده انرژی مثل سوخت مایع و گاز وزارت نیرو سنکرون عمل نکنند و مشکلی در این زمینه به وجود آید، ممکن است محدودیت‌هایی اعمال شود، اما در تلاش هستیم که این اتفاق نیفتد. رخشانی مهر، با بیان اینکه در حال حاضر خاموشی نداریم، اما مصارف ۴۸۰۰ مگاوات بیشتر از آمار و ارقامی بود که شرکت مدیریت مصرف ایران اعلام می‌کند، اظهار کرد: این میزان عمدتاً در استان تهران، تهران بزرگ و البرز است. در تهران بزرگ ۸۰۰ مگاوات در تهران ۲۰۰ مگاوات و در البرز ۲۰۰ مگاوات بیشتر از مرز‌های تعیین شده مصرف برق صورت می‌گیرد. وی با تأکید بر اینکه این آمار نشان می‌دهد در ایام تعطیلات برخی صنوف فعال بودند و در این ایام چندان مدیریت مصرف رعایت نشد، گفت: در سایر استان‌های کشور نیز به جز اصفهان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و شرقی، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری سایر استان‌ها مصارف بالا بوده و خواهش ما این است که مشترکان بیشتر رعایت کنند تا این افزایش مصرف منجر به خاموشی خانگی نشود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار