موزه پلیس راهور پایتخت افتتاح شد
کد خبر: 1056855
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qw3
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
با حضور رئیس پلیس راهور پایتخت
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، صبح امروز و در حضور اصحاب رسانه موزه پلیس راهور تهران بزرگ را که قدمت آن به بیش از صد سال می‌رسد افتتاح کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار محمد حسین حمیدی رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، صبح امروز و در حضور اصحاب رسانه موزه پلیس راهور تهران بزرگ را که قدمت ان به بیش از صد سال می‌رسد افتتاح کرد.

سردار حمیدی گفت: اقدامات، طرح‌ها کار‌ها و مجموعه فعالیت‌هایی که پلیس راهور تهران بزرگ در مدت این صد سال انجام داده در این موزه ثبت و نگهداری و در معرض دید قرار دارد.

وی گفت: اولین خودرو در سال ۱۲۷۹ وارد تهران شد که حدود ۱۲۱ سال پیش بوده و اولین شماره گذاری در تهران در سال ۱۲۹۸ انجام شد.

حمیدی ادامه داد: تا قبل از این تاریخ مشخصات خودرو‌ها روی بدنه خودرو نوشته می‌شد، تا مالک و آدرس آن شناسایی شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: اولین تصادف مهم که منجر به فوت نوازنده‌ای به نام درویش خان شد در سال ۱۳۰۵ یعنی ۹۵ سال پیش روی داده است.

سردار حمیدی بیان داشت: اولین گواهینامه رانندگی در سال ۱۳۰۷ به مدت یک ساله با شماره یک صادر شد یعنی نخستین گواهینامه ۹۳ سال پیش صادر شده است.

وی گفت: در این مجموعه تحلیل جهت، تعداد فوتی و افزایش جمعیت و تعداد وسایل نقلیه و روند کاهش تصادفات با رویکرد اقدامات ایجابی صورت گرفته است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در این موزه از تجارب و نظر بسیاری از اساتید و محققان استفاده گردید و در مورد کتاب تاریخ شفاهی پلیس راهور فاتب از محققان و صاحبنظران و پژوهشگران استفاده و ثبت شد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار