امیدمان را ناامید نکنید
کد خبر: 1056494
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QqE
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
دنیا حیدری

دیدار هفته گذشته رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس‌جمهور منتخب مملو بود از صحبت‌های دلنشینی که تک‌تک آن می‌تواند درددل ورزشکاران باشد، خصوصاً آن‌هایی که برای افتخار‌آفرینی راهی توکیو شده‌اند یا طی روز‌های آینده قرار است مسافر ژاپن باشند. حرف‌هایی که واقعیت محض بود و امیدوار‌کننده که در صورت عملی شدن می‌تواند گام بلندی باشد برای اعتلای ورزش کشور و افزایش روحیه و انگیزه ورزشکاران برای افتخارآفرینی هرچه بیشتر.
صالحی‌امیری دست خالی به دیدار رئیسی نرفته بود و نقل صحبت‌های او با شخصی که طی روز‌های آینده به طور رسمی سکان هدایت دولت را به دست می‌گیرد، حول محور ملی‌پوشان المپیکی کشور بود. هرچند که اظهارنظر‌های رئیسی نه فقط المپیکی‌ها که کل ورزشکاران را شامل می‌شد، خصوصاً وقتی با بررسی گزارش صالحی‌امیری ضمن اشاره به اهمیت توجه به نیاز‌های ورزشکاران صراحتاً تأکید داشت که سازمان اداری ورزش باید به موقع به وظایف حمایتی خود عمل کند تا ورزشکاران دغدغه‌ای جز قهرمانی نداشته باشند. این همان مطالبه‌ای است که سال‌هاست از زبان ورزشکاران می‌شنویم و در یک سال اخیر نیز المپیکی‌های بسیاری به آن اشاره داشته‌اند. اینکه همه شرایط برای ورزشکاران مهیا شود تا آن‌ها دغدغه‌ای جز رفتن روی سکو و کسب مدال و قهرمانی نداشته باشند و همچنین تأکید به لزوم عملی شدن وعده‌ها قبل از آنکه حلاوت آن از دست برود، بی‌شک یکی از مسائل مهم و اصلی‌ترین دغدغه‌های جامعه ورزش است که طی چند سال اخیر بیشترین ضربه را به ورزشکاران و قهرمانان زده است، به طوری که بسیاری عطای ورزش قهرمانی را به لقایش بخشیده‌اند.
حالا، اما یک‌بار دیر شاهد وعده‌های قابل توجه و امیدوار‌کننده در خصوص دغدغه‌های ورزشکاران هستیم. وعده‌هایی که البته بار‌ها و بار‌ها شنیده‌ایم، اما همچنان امیدوارمان می‌کند، بی‌آنکه بدانیم این بار قراری بر پوشاندن جامه عمل بر آن هست یا نه.
امیدواریم، امیدوار به اینکه این‌بار وعده‌ها تحقق پیدا کند. هشت سال گذشته تنها چیزی که دیده و شنیده‌ایم فقط وعده بوده و خبری از عمل نشده است. حالا، اما باز هم امیدواریم، امیدوار به اینکه یک اتفاق تازه در ورزش کشور رخ دهد و یک جهش درست صورت بگیرد و اینکه ورزشکار فقط دغذغه ورزش داشته باشد و نگران چیزی دیگر نباشد و تنها به کسب افتخار و مدال برای ایران بیندیشند. امیدوار می‌شویم که شاید برای یک‌بار هم که شده وعده‌های زیبا و شعار‌های رنگارنگی که داده می‌شود تنها نطق‌هایی زیبا و فریبنده نباشد و عزمی راسخ پشت آن باشد برای عملی کردن تک‌تک آنها.
آغاز کار دولت جدید می‌تواند با وعده‌هایی باشد که در گفتمان رئیس‌جمهور منتخب با رئیس کمیته ملی المپیک رد و بدل شد. صحبت‌هایی که سال‌هاست ورزشکاران به طرق مختلف بیانش می‌کنند، اما، چون میخ آهنینی می‌ماند که بر سنگ نمی‌رود، اما این‌بار آنچه شنیده‌ایم یک‌بار دیگر از زبان یکی از سران کشور بوده است. از زبان رئیس قوه مجریه که به زودی کار خود را آغاز می‌کند و در بدو شروع به کار خود به رئیس کمیته ملی المپیک تأکید دارد که مهیا کردن شرایط برای موفقیت ورزشکاران از مهم‌ترین مسائل است و همان اندازه که از ورزشکار انتظار می‌رود برای کسب موفقیت از آقایان مسئول هم انتظار می‌رود تا با جامه عمل پوشاندن به وعده‌های رنگارنگ خود راه موفقیت‌های بعدی را هموارتر کنند.
صحبت‌های رئیسی در نخستین دیدار خود با صالحی‌امیری نشان از آشنایی رئیس‌جمهور با مسئله ورزش دارد، اما باید دید این آشنایی می‌تواند پوئنی مثبت باشد برای ورزش کشور و امیدی برای حل و فصل مشکلاتی که سال‌هاست گریبان ورزش کشور را گرفته یا کمافی‌السابق این صحبت‌های تأثیر‌گذار تنها شعار‌های زیبایی است که جایی برای دل بستن به آن‌ها نیست که‌ای کاش این‌طور نباشد و برای یک‌بار هم که شده شاهد آن باشیم که وعده‌های داده شده تنها وعده نیستند و قابلیت اجرایی دارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار