آماده باش 81 اکیپ دامپزشکی آذربایجان‌غربی در روز عید قربان
کد خبر: 1056344
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qno
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۳
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان ‌غربی خبر داد:
مدیر کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی از اجرای طرح تشدید نظارت‌های بهداشتی و شرعی بر سلامت دام‌های قربانی در روز عید قربان در سراسر استان توسط 81 اکیپ نظارتی خبر داد.

سید امید خلیل‌زاده با اشاره به انجام سنت حسنه قربانی در روز عید قربان، اظهار داشت: نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام در تمام شهرستان‌های استان توسط بازرسین بهداشتی و شرعی با ساماندهی 81 اکیپ ثابت و سیار انجام می‌شود‌. 

 وی گفت: به منظور حفظ سلامت مصرف کنندگان گوشت قربانی و تأمین بهداشت عمومی، اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی با هماهنگی‌های به عمل آمده با نهادهای اجرایی از جمله استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، امامان جمعه و جماعات و با به‌کارگیری بیش از 150 نفر نیروی فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی در قالب 81  اکیپ نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی دامپزشکی ( 19 اکیپ ثابت و  62 اکیپ سیار)  در سطح استان آماده پذیرش دام‌های نذری و قربانی جهت نظارت بر ذبح آنها با رعایت اصول فنی ، بهداشتی و شرعی در روز عید قربان بطور رایگان است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی افزود: با توجه به اینکه در روز عید قربان عده‌ای از افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به کشتار و فروش دام‌های مشکوک در میادین و چهار راه‌های بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می‌کنند، لذا توصیه می‌شود شهروندان دام‌های قربانی خود را ترجیحاً در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل‌های تعیین شده از طرف شهرداری‌ها و مشاوره با مامورین دامپزشکی ذبح کنند.

بدیهی است اکیپ‌های سیار کنترل بهداشتی شبکه های دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز (قصابی‌ها) در روز عید قربان برخورد قانونی خواهند کرد. 

لازم به ذکر است ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان‌غربی در روز عید قربان  با شماره تماس 32778701 و شماره تلفن‌های 32426848 و 32426948 شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه و سامانه ارتباطی 1512 از ساعت 7 صبح الی 13 بعد از ظهر آماده ارائه هرگونه پاسخ له سوالات افراد است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی