لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی (Uv Light Bulbs For Water Treatment)
کد خبر: 1056074
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QjS
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲

رپورتاژ آگهی/ تصفیه آب صنعتی با لامپ یو وی روش جدید، مطمئن و از نظر هزینه بسیار به‌صرفه است. حتماً در مورد روش‌های تصفیه آب صنعتی با لامپ یو وی مطالبی را شنیده و یا خوانده‌اید. استفاده از اشعه ماورا بنفش در دوزهای مناسب برای گندزدایی فاضلاب، باعث تولید محصولات جانبی نمی‌شود و عاملی مؤثر حذف باکتری و ویروس موجود در آب است.

اشعه ماوراء بنفش یا  UV در طیف الکترومغناطیسی بین ناحیه امواج نور مرئی و اشعه ایکس قرار دارد. دامنه طول موج مورداستفاده در خرید لامپ‌ یو وی (UV) حدود 100 تا 400 نانومتر است. نور ماورا بنفش توسط لامپ‌های حاوی بخار جیوه تولید شده و توسط یک قوس الکتریکی باردار تحریک می‌شود.

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی (Uv Light Bulbs For Water Treatment)

این دانش از زمان‌های گذشته به ما رسیده است که نور خورشید می‌تواند انواع میکروارگانیسم‌ها را غیرفعال کند. با پیشرفت علم و فناوری، دانشمندان دریافته‌اند که با تولید نور الکترومغناطیسی و تاباندن آنها به آب با طول موج مشخص، می‌توانند به‌راحتی موجوداتی را که باعث آلودگی آب می‌شوند غیرفعال کنند.

همان‌طور که می‌دانید، لامپ UV تصفیه آب یک روش ایمن و کاملاً اقتصادی برای ضدعفونی‌کردن تصفیه آب و فاضلاب است. شرکت آتیه انرژی ارائه‌دهنده انواع لامپ‌های UV در ایران، این محصولات را به شما عزیزان ارائه می‌دهد. با ما همراه باشید تا از مزایا و کاربردهای استفاده از لامپ یووی در تصفیه آب صنعتی آگاه شوید.

مزایای استفاده از لامپ uv (لامپ یو وی)

استفاده از لامپ UV  جهت تصفیه آب صنعتی مزایای دارد که در ادامه برخی از آنها را آورده‌ایم:

لامپ‌های UV می‌توانند باکتری‌های عامل بیماری را از بین ببرند. حتی باکتری‌هایی که در برابر کلر مقاوم هستند و توسط کلر غیرفعال نمی‌شوند.

ضدعفونی به‌محض ساطع شدن نور UV انجام می‌شود.

در عملی که لامپ یو وی انجام می‌دهد، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب به‌هیچ‌وجه تغییر نمی‌کند.

pH لامپ یووی (UV) در سیال، دامنه خاصیت ضدعفونی کنندگی خاص خود دارد.

سیستم UV به‌راحتی در مسیر لوله نصب می‌شود.

سیستم لامپ یو وی به اپراتور و سرویس نگهداری خاصی نیاز ندارد.

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی (Uv Light Bulbs For Water Treatment)

کاربردهای کلی سیستم لامپ UV در صنعت

لامپ‌های UV در صنعت تصفیه آب صنعتی، دامداری، آبزیان، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های عمل، دستگاه‌های تصفیه هوا و غیره کاربردهایی دارند. هر لامپ UV بر اساس طول موج آزمایش و شناسایی می‌شود. به‌عنوان‌مثال یک لامپ ساخته شده برای استفاده انسان، برای هیچ یک از موارد فوق مناسب نیست و همچنین لامپ یو وی های ساخته شده برای استفاده صنعتی برای انسان استفاده نمی‌شود و تا حدی می‌تواند خطرناک باشد. دیگر موارد کاربرد لامپ یو وی عبارتند از:

استفاده از لامپ یو وی جهت ضدعفونی آب شور

استفاده از لامپ یو وی جهت ضدعفونی‌کردن پساب‌های دستگاه تصفیه آب

اکسیداسیون پیشرفته را در پساب‌های صنعتی انجام می‌دهد.

تصویر لامپ (UV) یو وی تصفیه آب

از نور ماورا بنفش (Ultraviolet) غالباً برای ضدعفونی بهتر آب فراتر از روش‌های دیگر همچون کلرزنی و اسمز معکوس صنعتی تصفیه آب استفاده می‌شود. طول موج پرتوهای لامپ یو وی 250 تا 270 نانومتر است. برای تولید انرژی اشعه ماورا بنفش (Ultra Violet ray) با نصب قوس الکتریکی، یک لامپ حاوی بخار جیوه نقش حامل را ایفا می‌کند.

تابش لامپ یو وی با نفوذ به پروتوپلاسم و آنزیم‌های سلول باعث حذف آنها می‌شود. این اشعه توانایی ازبین‌بردن فرم فعال باکتری‌ها، ویروس‌ها، تک یاخته و اسپور را دارد و از انتشار آنها جلوگیری می‌کند. عمر بسیاری از میکروارگانیسم‌های ایجادکننده بیماری کوتاه است و در صورت ناباروری و غیرفعال شدن از بین می‌روند. برای استفاده از فناوری UV در تصفیه آب صنعتی، لامپ UV یا خارج از آب می‌گذارند و یا در آب آویزان می‌کنند.

اگر قرار باشد لامپ یو وی در آب آویزان شوند، آنها را در لوله‌های کوارتز به نام Sleeve قرار می‌دهند تا از خنک شدن آنها جلوگیری شود. اگر حدود 3 ثانیه آب در نزدیکی این پرتو قرار گیرد، آنها ضدعفونی می‌شوند.

دستگاه تصفیه آب به روش UV یا ماوراء بنفش یکی از بهترین و مؤثرترین روش‌های تصفیه آب است که آب حاوی کشنده‌ترین و خطرناک‌ترین آلاینده‌ها را تصفیه می‌کند. در این روش لامپ داخل استوانه شیشه‌ای روشن شده و آب به دور استوانه می‌چرخد. اجزای اصلی لامپ UV شامل لامپ دستگاه یو وی، استوانه شیشه‌ای، محفظه فولاد ضدزنگ یا آلومینیوم و آداپتور یا مبدل برق شهری با ولتاژ 4 ، 6 یا 8 ولت می‌باشد.

اگر به لامپ UV بیش از ظرفیتش فشار وارد شود، باعث گرم یا حتی گرم‌شدن آب می‌شود.

دلیل گرم‌شدن آب، روشن ماندن لامپ UV است.

گرمایش آب فقط حدود 500 سی‌سی است که به دلیل رکود تا زمان مصرف در یک ظرف استیل نگهداری می‌شود.

لامپ‌های ماورا بنفش اغلب بر اساس طول موج اندازه‌گیری می‌شوند.

اکثراً از لامپ‌های UV برای آب‌هایی که آلودگی بیشتری دارند استفاده می‌شود.

واحد اندازه‌گیری آلودگی آب (سختی) ppm یا tds است.

لامپ UV برای آن دسته از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی استفاده می‌شود که به یخچال‌های سایدبای‌ساید نیز متصل می‌شوند.

لازم به ذکر است که نصب کنندگان باید یاد بگیرند که چراغ UV را به‌گونه‌ای قرار ندهند که آب از لامپ به یخچال وارد شود.

این نکته به این دلیل حائز اهمیت است که احتمال دارد آب گرم به قسمت‌های دیگر یخچال آسیب برساند.

شیلنگ‌ها از پلاستیک مقاوم با حداقل و حداکثر مقاومت در برابر گرما یا سرما ساخته شده‌اند.

احتمال سایش سریع قطعات پلاستیکی در پمپ یخ‌ساز یخچال‌های سایدبای‌ساید وجود دارد

لامپ یو وی در حومه شهرها، مناطق روستایی، شهرهای کوچک صنعتی، آب چاه و غیره مؤثر است.

حداقل طول عمر لامپ UV می‌تواند بین 1 تا 2 سال باشد. (لامپ فاقد خدمات پس از فروش یا گارانتی است)

چگونه به‌راحتی زمان سوختن لامپ یو وی را متوجه شویم؟

با سوختن لامپ UV ، چراغ سبز آداپتور قرمز می‌شود؛ بنابراین، لامپ UV  تا زمانی که رنگ آن به قرمز تغییر نکند، سالم است. (ازآنجاکه هنگام روشن شدن لامپ آب کمی گرم می‌شود، می‌توانید با سرد بودن آب نیز سالم نبودن لامپ را تشخیص دهید).

چگونه لامپ uv را نصب کنیم؟

ابتدا محفظه استیل یا بدنه اصلی را روی خط لوله روی دیوار نصب کنید و باید توجه داشته باشیم که محفظه باید به‌گونه‌ای نصب شود که هنگام نصب لامپ یا تعویض آن به‌راحتی انجام شود و فضای کافی داشته باشید. سپس لوله‌های ورودی و خروجی نصب می‌شود و در آخر لامپ اصلی را داخل محفظه شیشه قرار می‌دهیم و دو حلقه اورینگ در دو طرف محفظه شیشه قرار می‌دهیم تا از رفتن آب به لامپ جلوگیری کند.

در مرحله بعد لامپ را به‌جای خود وصل می‌کنیم و آن را از سمت سوکت به ترانسفورماتور یا آداپتور وصل می‌کنیم تا لامپ روشن شود. علاوه بر این، فشار و جریان آب باید بهینه باشد تا UV بتواند به‌راحتی آب را ضدعفونی کند. طول عمر لامپ معمولاً 8000 ساعت است و به‌راحتی می‌توان آن را تعویض کرد، از طرفی که سوکت لامپ به ترانس متصل است، می‌توانیم از روشن بودن لامپ اطمینان حاصل کنیم.

مشاوره در مورد خرید انواع لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

شرکت آتیه انرژی تلاش از سال ۱۳۷۹ در زمینه واردات سیستم‌های ضدعفونی‌کننده و ضدمیکروبی مانند لامپ‌های UV و سیستم اوزون ژنراتور فعالیت کرده و تجربیات خوبی را در این زمینه کسب کرده است. برای مشاوره و فروش رایگان محصولات uv و لامپ یو وی تصفیه آب با ما تماس بگیرید. همچنین با کارشناسان شرکت آتیه انرژی تماس بگیرید تا در مورد اینکه کدام سیستم برایتان مناسب است یا اینکه باید اندازه لوله یا جریان آبی که قرار است از طریق سیستم UV عبور کند چقدر باشد شما را راهنمایی کنند. تأمین مواد مصرفی کارخانه‌های آب‌شیرین‌کن صنعتی نیز در حوزه فعالیت‌های شرکت مهندسی انرژی آتیه است.

تهیه آنتی اسکالانت با کیفیت بالا نیز بخشی از فعالیت‌های این شرکت است. برای بررسی و خرید لیست محصولات لطفاً به سایت ما مراجعه نمایید. برای اطلاع از قیمت لامپ UV کافی است اندازه لوله ورودی و خروجی یا جریان آبی را که می‌خواهید از طریق لامپ uv عبور دهید اطلاع دهید تا مدل موردنظر به شما عزیزان اعلام شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان در مورد خرید و دریافت پیش‌فاکتور انواع لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی (لامپ‌های Uv برای تصفیه آب) با کارشناسان شرکت انرژی آتیه تماس بگیرید.

تلفن تماس: 0218420878

وب سایت : https://atie-energy.com

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار