اکیپ ویژه پایش سلامت درختان در مرکز پایتخت فعال شد
کد خبر: 1055977
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qht
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۲
شهردار منطقه ۱۱ تهران با توجه به افزایش دمای هوا از اختصاص اکیپ ویژه پایش سلامت درختان به ویژه "آفت سفید بالک" از سوی کارشناسان مرکز معاونت خدمات شهری و محیط زیست برای فصل تابستان خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: نصراله آبادیان در این باره گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و احتمال فعالیت آفت سفید بالک توت یک اکیپ جداگانه از کارشناسان مرکز تام برای پایش دقیق سفیدبالک در نظر گرفته شده است.
آبادیان افزود: کارشناسان فضای سبز این منطقه علاوه بر پایش حشره کامل سفیدبالک با استفاده از لوپ‌های ذره بینی، برگ‌های مشکوک را به دقت بررسی تا از وجود تخم و پوره سفیدبالک اطمینان حاصل یابند. با این وجود نمونه‌هایی که نیاز به بررسی دقیق‌تر داشته باشند به آزمایشگاه منتقل و توسط کارشناس گیاه پزشکی با استفاده از بینوکولار به دقت بررسی می‌شوند.
شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: با نصب کارت‌های زرد در خیابان‌های تحت پایلوت، مانیتورینگ حشرات کامل سفیدبالک و دشمنان طبیعی در سطح منطقه انجام می‌شود که تا کنون آثاری از تخم و پوره سفیدبالک مشاهده نشده و تنها به صورت پراکنده و در تعداد کمی از درختان توت یک الی دو حشره کامل مشاهده شده که با توجه به اینکه این تعداد مشکل ساز نخواهند بود، اما با این وجود برای این درختان برنامه آبشویی با دقت بالا در نظر گرفته شده است.

به گفته آبادیان، در خرداد ماه سال گذشته به طور میانگین یک درصد حشره کامل توسط کارت‌های زرد شکار شده بود؛ در صورتی که امسال خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شکاری از سفیدبالک روی کارت‌های زرد مشاهده نشده است.
بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۱، وی همچنین بیان کرد: در نتیجه مانیتورینگ شاهد فعالیت چشمگیر کفشدوزک ها، زنبور‌های پارازیتوئید، مگس سیرفید، بالتوری سبز، مگس سنوزیا، سن اکتاگلا و سن ژئوکوریس هستیم که وجود این دشمنان طبیعی آفت‌ها از این جهت حائز اهمیت است که باعث استفاده کمتر از سموم شیمیایی شده و کمک بزرگی به سلامت محیط زیست شده است.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار