فراخوان جذب پژوهشگر پسادکتری در پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی
کد خبر: 1055343
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QXf
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۷
پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور اقدام به جذب پژوهشگر پسادکتری نموده است
به گزارش جوان آنلاین به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی، در راستای استفاده از ظرفیت نخبگان و فارغ‌التحصیلان جوان دانشگاه‌های داخل و خارج از کشور به‌منظور پیشبرد اهداف و مأموریت‌های پژوهشگاه، با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اقدام به جذب پژوهشگر پسادکتری از میان فارغالتحصیلان دوره دکتری دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور در رشته تربیتبدنی و علوم ورزشی در گرایش¬های رفتارحرکتی، روانشناسی ورزشی، بیومکانیک ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، آسیبشناسی ورزشی و حرکات اصلاحی، جامعهشناسی ورزشی و مدیریت ورزشی می‌نماید.
متقاضیان در همه گرایش‌ها می‌بایست درخواست‌ها و پروپوزال‌های خود را در حوزه استعدادیابی ورزشی تنظیم نمایند.
عنوان پروپوزال حوزه مدیریت ورزشی" تدوین نظام مدیریت استعدادیابی ورزشی در ایران" می‌باشد. در سایر گرایش‌ها نیز استعدادیابی از منظر رشته‌های مختلف علوم ورزشی مدنظر است (بهعنوانمثال استعدادیابی از منظر فیزیولوژی ورزشی).
پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی انتظار دارد علاقه‌مندان بتوانند کلیات موضوع استعداد یابی را در رشته‌های مختلف علوم ورزشی استخراج و در پایان دوره قادر به برگزاری دوره‌های استعداد یابی، تدوین یک کتاب با عنوان استعداد یابی از منظرگرایش‌های تخصصی خود بوده و علاوه بر این در زمان برگزاری دوره هر ماه اقدام به برگزاری سمینار‌های داخلی و هر سه ماه یک سمینار ملی در این موضوع داشته باشند. حضور تمام وقت در پژوهشگاه و عدم اشتغال به کار در این دوره از ضروریات می‌باشد.
بر اساس این گزارش، مدتزمان اعتبار این فراخوان از ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰ تا ۲۰ مردادماه ۱۴۰۰ خواهد بود. علاقهمندان با در نظر گرفتن شرایط زیر فایل روزمه و پروپوزال خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی: Postdoctoral@ssrc.ac.ir ارسال نمایند. بدیهی است هرگونه موافقت با اعطای پروژه پسادکتری منوط به بررسی و موافقت گروه مربوطه، انجام داوری و طی نمودن میسر قانونی اجرای این اقدام خواهد بود.


شرایط اختصاصی متقاضیان:
شرایط پژوهشگر پسادکتری
پژوهشگرانی می‌توانند برای دوره پسادکتری در پژوهشگاه درخواست ارائه نمایند که واجد شرایط زیر باشند:
• دارای مدرک دکتری در حوزه علوم ورزشی و مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشند که حداکثر ۳ سال از زمان فارغ‌التحصیلی آنان گذشته باشد.
• داشتن حداقل ۳ مقاله ISI در سه سال اخیر (سه مقاله ISC) و یا مجری یک طرح تحقیقاتی خاتمه یافته با مشارکت صنعت یا دستگاه‌های اجرایی. ارائه هر مورد ثبت بین‌المللی اختراع معادل با ۳ مقاله ISI محسوب می‌شود.
• توانایی اشتغال تمام‌وقت به فعالیت پژوهشی در پژوهشگاه در دوره اجرای طرح
• پژوهشگر پسادکتری شاغل نباشد.
• برخورداری از صلاحیت عمومی و عدم منع قانونی
• ارائه معرفی‌نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها/ مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تراز اول کشور
• انطباق سوابق پژوهشی با برنامه و طرح پژوهشی ارائه‌شده توسط مسئول دوره پسا دکتری
تبصره ۱: متقاضیان دارای پذیرش از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تراز اول کشور در اولویت قرار دارند.
تبصره ۲: متقاضیانی که در چارچوب ضوابط بنیاد ملی نخبگان، برای بهره‌گیری از مزایای آیین‌نامه استعداد‌های برتر (دانش‌آموختگان ممتاز) اقدام نموده‌اند، در صورت ارائه معرفی‌نامه از بنیاد ملی نخبگان در اولویت قرار دارند.
تبصره ۳: متقاضیان دارای دستاورد‌های فناورانه همچون تولید دانش فنی، ثبت پتنت و ساخت نمونه محصول در اولویت قرار دارند.
شرایط مسئول طرح پسادکتری
مسئول طرح پسادکتری: فردی است که عضو هیات علمی دانشگاه/ مرکز پژوهشی بوده و مسئولیت هدایت، راهنمایی و کنترل فعالیت‌های پژوهشگر پسا دکتری را بر عهده دارد.
مسئول طرح باید واجد شرایط ذیل باشد:
• عضو هیات علمی تمام‌وقت دانشگاه/ مرکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دانشگاه/ مرکز پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا سایر دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی تراز اول کشور

تبصره ۱: اعضاء هیئت‌علمی، گروه‌های علمی، اعضاء هیئت‌رئیسه و همکاران پاره‌وقت پژوهشگاه در اولویت اصلی می‌باشند؛ اما سایر همکاران هیئت‌علمی دانشگاه‌های دولتی وابسته به وزارت علوم نیز به تشخیص کارگروه می‌توانند مسئول طرح پسادکتری باشند.
- مسئول طرح پسادکتری باید با مرتبه علمی حداقل دانشیار و دارای حداقل پنج مقاله معتبر در سه سال اخیر باشد.
- داشتن سوابق و برنامه پژوهشی منسجم و مبتنی بر جهت‌گیری راهبردی و همسو با اولویت‌های پژوهشگاه
- حداقل ۵ مقاله ISI در ۳ سال اخیر در مجلات علمی معتبر رشته تخصصی مربوطه (در حوزه علوم انسانی حداقل ۵ مقاله ISC) و یا مجری دو طرح تحقیقاتی خاتمه یافته با مشارکت صنعت یا دستگاه‌های اجرایی. ارائه هر مورد ثبت بین‌المللی اختراع معادل با ۳ مقاله ISI محسوب می‌شود.
تبصره ۲: اعضای هیات علمی که دارای طرح پژوهشی کاربردی تقاضامحور مصوب و در حال اجرا با مشارکت صنعت یا دستگاه‌های اجرایی بوده و در راستای دستیابی به اهداف طرح نیازمند به‌کارگیری پژوهشگر پسا دکتری باشند، در اولویت قرار دارند.
تبصره ۳: اعضاء هیات علمی برگزیده جشنواره‌های پژوهشی معتبر مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تراز اول کشور در اولویت قرار دارند.
تبصره ۴: اعضاء هیات علمی که دارای طرح‌های پژوهشی کاربردی خاتمه یافته و دستاورد‌های فناورانه همچون تولید دانش فنی، ثبت پتنت و ساخت نمونه محصول باشند، در اولویت قرار دارند.
متقاضیان می‌توانند سؤالات خود را از طریق پست الکترونیکی به نشانی: Postdoctoral@ssrc.ac.ir یا شماره تماس‌های ۸۸۷۴۷۶۳۲ - ۸۸۷۴۷۷۹۳ - ۸۸۷۴۷۸۳۶ مطرح نمایند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار