۴۰۰ مرکز درمانی بسیج در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد
کد خبر: 1055335
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QXX
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آمادگی این سازمان برای قرار دادن ۴۰۰ درمانگاه و مرکز درمانی در اختیار وزات بهداشت خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی، در اجلاس مشترک با فرماندهان سپاه و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در ستاد وزارت بهداشت اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی با قوت بیشتری فعال شده است؛ البته تمرکز بر خانواده‌ها که هر عضو خانواده سفیر سلامتی است با همراهی خوب صدا و سیما در بحث اطلاع رسانی‌ها انجام می‌شود که در کنار آن ما نیز تمام ظرفیت هایمان را در اختیار وزارت بهداشت و شبکه گسترده آن‌ها قرار خواهیم داد.

وی افزود: به هر شکلی که وزارت بهداشت مشخص کند، آمادگی داریم ۴۰۰ درمانگاه و مرکز درمانی را در اختیار وزات بهداشت قرار دهیم و به هر میزانی وزارت بهداشت واکسن تأمین کند به همان میزان نیز ما ظرفیت ایجاد می‌کنیم.

سلیمانی با اشاره به دیگر اقدامات طرح شهید سلیمانی، ادامه داد: همچون ماه‌های گذشته کمک‌های مؤمنانه برای کسانی که نیاز به کمک دارند، جمع آوری می‌شود و این کمک‌ها در حال انجام است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت نیز با تاکید بر مراقبت از مرز‌های قانونی کشور، بیان کرد: برای مثال، امروز از مرز میرجاوه، ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ کامیون عبور می‌کند که به دلیل مسائل معیشتی نمی‌توان راه آن‌ها را بست و اگر تصور کنیم که هر کدام دو سرنشین داشته باشند، روزانه حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ نفر را از این مرز عبور می‌دهیم. این فقط مرز میرجاوه است و اینکه چگونه از این قبیل افراد مراقبت و در صورت نیاز، چگونه آن‌ها را قرنطینه کنیم، مسئله است و متاسفانه علیرغم درخواست‌های مکرر بنده برای ایجاد فضای قرنطینه‌ای برای این افراد، هنوز فضا‌های مناسب قرنطینه‌ای در مرز‌های ورودی فراهم نشده و بار آن بر نظام سلامت سنگینی می‌کند.

وی تاکید کرد: نکته‌ای که عزیزان بسیج و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از امروز باید آن را به عنوان یک دستورالعمل جدی تلقی کرده و به صورت ضربتی عملی کنند، افزایش قابل توجه پوشش واکسیناسیون در کشور است. برای انجام واکسیناسیون همه شما آماده شدید و پایگاه‌های تجمعی نیز مهیا شد، اما ناگهان به دلیل بدعهدی در تهیه واکسن از طرف‌های مورد قرارداد دچار نقصان و وقفه در کار تزریق واکسن شدیم. اما امروز خوشبختانه طرف‌های مورد قرارداد ما با تاخیر به تعهدات خود عمل می‌کنند و هم اینکه یکی دو واکسن داخلی ما نیز به عنوان پشتوانه، ضمیمه می‌شود.

نمکی گفت: از بسیج و دانشگاه‌ها تقاضا می‌کنیم که خود را برای واکسیناسیون بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار واکسن در روز آماده کنند، هرچه واکسن بیشتری تزریق شود، آسیب پذیری گروه‌های پرخطر از موج جدید بیماری کمتر خواهد شد، حتی اگر یک دوز واکسن به افراد بزنیم، شانس گرفتاری‌های اخیر را ۵۰ درصد کاهش داده‌ایم و این تقاضایی است که از دانشگاه‌های علوم پزشکی، بسیج و دیگر نیرو‌هایی که می‌توانیم به کار گیریم، دارم. باید واکسیناسیون را به شدت توسعه دهیم و از امروز به بعد همگی مصمم شویم تا حداقل روزی ۵۰۰ هزار واکسن را تزریق کنیم. قرار ما بر این است که جمعیت بالای ۶۰ سال را در اسرع وقت واکسینه کنیم، شهر‌های مرزی نیز باید واکسیناسیون را از افراد ۵۰ سال به بالا آغاز کنند، تا اینکه تا نیمه مردادماه، واکسیناسیون تمامی گروه‌های هدف را با تامین واکسنی که سرعت گرفته، تکمیل کرده باشیم. این هم کار مشترک و ارزشمندی است که انتظار داریم با همکاری دوستانمان در بسیج شکل گیرد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: بر سر این پیمان هستیم و خواهیم بود که در کنار یکدیگر، اجازه نخواهیم داد در این موج نیز بیماری پشت درب هیچ بیمارستانی معطل شده و این موج نیز مانند موج قبلی، با کمترین عاضه و مرگ و میر سپری شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار