بنیاد ۱۵ خرداد به همه فرزندان چهارم بسته ۱۳ میلیون تومانی اهدا می‌کند
کد خبر: 1055132
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QUG
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از راه‌اندازی باشگاه «مثبت ۳» خبر داد که در آن مزایایی به ارزش ۱۰ میلیون تومان برای فرزندان چهارم درنظر گرفته شده‌است.
سیدعبدالله ارجائی، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اجرای طرح «مثبت ۳» به منظور حمایت و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری به صورت آزمایشی از استان قم افزود: فلسفه ذاتی بنیاد ۱۵ خرداد رسیدگی به محرومین و مستضعفین است که در دوره مدیریت جدید و پس از الحاق این مجموعه به ستاد اجرایی فرمان امام با تعریف سه مأموریت اولویت‌دار؛ جمعیت و خانواده، بهداشت و درمان و عمران اجتماعی به دنبال خدمت‌رسانی به مردم عزیز هستیم.
وی بیان داشت: در حوزه جمعیت به معنای جهانی؛ سلامت، خانواده و تحکیم بنیان آن در دستور کار قرار گرفته‌است و در فاز اول ۱۵۰ هزار کودک محروم زیر۱۲ سال را در طرح غربالگری چشم از نظر تریاژ و سپس عمل جراحی یا تجویز دارو و خرید عینک، تحت پوشش قرارداده‌ایم. وی در ادامه تأکید کرد: در قدم بعد سالانه ۹۰ هزار نفر از هموطنان محروم را که دچار ضایعه حرکتی هستند، در زمینه تأمین ویلچر و وسایل توانبخشی تحت پوشش قرار خواهیم داد.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد با اشاره به آغاز طرح کمک درمانی زوج‌های نابارور ادامه داد: در حوزه جمعیت ۱۰ هزار زوج نابارور را تحت پوشش قرار خواهیم داد که متقاضیان باید در سامانه جامع خدمات ir. ۱۵۴۲ ثبت‌نام کنند و دراین طرح به هر خانواده یک میلیون تومان بلاعوض جهت درمان و ۱۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۴ درصد تعلق می‌گیرد.
ارجائی با اشاره به سیاست ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه تحدید نسل و افزایش فرزندآوری از راه‌اندازی باشگاه «مثبت ۳» خبر داد و افزود: در این طرح پس از تولد فرزند چهارم در خانواده، یک میلیون تومان هدیه به محض تولد فرزند به مادر، ۲ میلیون تومان سهام به فرزند، بیمه تکمیلی دو ساله مادر و کودک و ۱۰ میلیون تومان بسته معیشتی ارزاق از جمله شیرخشک، مواد غذایی و پوشک به انتخاب پدر اهدا می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی در استان قم و با همکاری استانداری قم آغاز می‌شود و به زودی به صورت سراسری در کل کشور گسترش خواهد یافت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار