تعیین تکلیف قیمت بلیت هواپیما
کد خبر: 1054965
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QRZ
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۱

در هفته‌های گذشته، شرکت‌های هواپیمایی بدون مصوبه قانونی و دریافت مجوز از شورای عالی هواپیمایی کشوری، اقدام به افزایش قیمت بلیت هواپیما کردند و تاکنون نیز این گرانفروشی آن‌ها ادامه دارد، اما به نظر می‌رسد امروز در جلسه شورای عالی هواپیمایی کشوری تکلیف ایرلاین‌های متخلف و قیمت بلیت هواپیما مشخص می‌شود.
به گزارش ایسنا، قیمت بلیت هواپیما در مسیر‌های داخلی از اوایل تیرماه افزایش پیدا کرد و مسئولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری بار‌ها هشدار دادند و تهدید کردند که این قیمت‌ها باید از سوی شرکت‌های هواپیمایی اصلاح شود، اما این اتفاق بعد از گذشت ۲۰ روز نیفتاد و همچنان این وضعیت ادامه دارد و خبری از معرفی متخلفان و برخورد قضایی با آن‌ها که پیش از این مسئولان هشدار داده بودند، نیست.
در این میان ایرلاین‌ها که به نظر از شرایط کنونی سوء‌استفاده کردند و حاضر به پاسخگویی هم نیستند با قیمت‌های جدیدشان بلیت پرواز‌های داخلی را به مردم می‌فروشند. به عنوان مثال قیمت بلیت پرواز تهران- مشهد امروز که باید تا سقف ۷۷۱ هزار و ۲۰۰تومان فروخته می‌شد تا یک میلیون و ۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان به مردم عرضه شد و تاکنون نه کسی دلیلی برای این افزایش قیمت عنوان کرده و نه توضیحی برای برخورد نکردن با این افزایش قیمت غیرقانونی!
البته براساس اطلاعات به دست آمده، امروز جلسه شواری عالی هواپیمایی کشوری با حضور وزیر راه و شهرسازی، سرپرست جدید سازمان هواپیمایی کشوری و نماینده ایرلاین‌ها برگزار می‌شود و قرار است تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص شود.
باید دید پس از این جلسه ایرلاین‌ها قیمت بلیت هواپیما را بنا به دستور وزیر راه و شهرسازی به نرخ‌های سابق باز می‌گردانند و پول‌های اضافی که از مردم گرفته‌اند را پس می‌دهند یا اینکه مانند آبان سال گذشته و پس از مدت‌ها افزایش قیمت بدون مصوبه قانونی، نتیجه این جلسه تنها تأیید این افزایش قیمت و صدور مجوز برای آن است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار