پایا اقدام به اجراي طرح آموزشي شاپنك نوجوان کارآفرین نمود
کد خبر: 1054901
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QQX
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۶
مدير آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پایا:
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان با همکاری آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي و مرکز مشاوره پایا برگزار می‌کند:

به گزارش خبرنگار جوان انلاین اصفهان،به  نقل از روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان، اين اداره كل با همکاری آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي و مرکز مشاوره پایا اقدام به اجراي طرح آموزشي شاپنك ؛شبکه آموزش و پرورش نوجوان کارآفرین و باشگاه نوجوان كارآفرين نموده است.

طرح آموزشي شاپنك:

فريبا جوان مؤسس و مدير آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پایا در تكميل اين خبر افزود: نوجوانان سن 12 تا 18 سال که در 2گروه 12تا15 سال و 15تا18سال دسته بندی می شوند ، به ویژه دانش آموزان پایه نهم تحصیلی که در فرآیند انتخاب رشته قراردارند مخاطبين لين طرح مي باشند.

وي ضمن اشاره به چشم انداز اين طرح با عنوان "هر دانش آموز ايراني يك كارآفرين" اهداف اين طرح را پرورش کارآفرینان نوجوان خط شکن و نوآور، ایجاد نگرش خلاق، مثبت و انعطاف پذیردربرابر تغییرات،تقویت حس کنجکاوی ، پرسشگری،  تقویت حس استقلال باتوجه به تفاوتهای فردی دانش آموزان، برقراری ارتباط با همسالان و بزرگسالان، پذیرش مسئولیت، مهارت حل مسئله و مهارتهای پژوهشی، مهارت درک افکار و احساسات خود و دیگران عنوان نمود.

فريبا جوان گفت: ملاقات والدین برای آگاهی از استعدادهای شناسایی شده و عملکرد فرزندانشان درطول زمان اجرای فعالیت طرح، امکان تعامل رسمی و غیررسمی باکارآفرینان مشهور، بازدید ازکسب وکارهای موفق، آموزش ورزشهای ذهنی، تمرینهای انگیزشی و خلاق ، حل معماهای مختلف و..، بحث و تبادل نظر بین دانش آموزان و انجام کار گروهی، ارائه ی آموزه های ذهنی از طریق بازیها و تمرینات با سناریوهای از قبل طراحی شده از مزاياي اين طرح است.

باشگاه کارآفرینان نوجوان :

وي در خصوص باشگاه كارآفرينان نوجوان گفت: اين باشگاه دوره ای متمایز برای تربیت « نسل آینده کارآفرینان خلاق و نوآور درکشور » که باتلاش جمعی دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی کشور، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، وزارت آموزش و پرورش واعضای شبکه شاپنک برگزار می گردد .

مسئول مركز مشاوره پايا تمرکز بر آموزشهای مهم بین المللی جهت تبدیل نمودن نوجوان به یک کارآفرین نوآور، مرکز بر مهارتهای نرم بنیادین، تمرکز بر تمرینهای عملی و گروهی جهت اثربخش نمودن آموزشها، شبکه سازی سالم و موثر میان نوجوانان دارای روحیه کارآفرینانه، امکان اجرای طرح بصورت حضوری و آنلاین از ويژگي هاي متمايزكننده اين باشگاه مي باشد.

وي اظهار داشت: نحوه اجراي اين طرح به اين صورت است كه  ابتدا دانش آموزان توسط مدارس (یا اعضای شاپنک) فراخوان شده و کلیات طرح را دریافت می نمایند. سپس برای تور گردشگری مهارت ثبت نام می شوند که هزینه این تور مبلغ 35هزارتومان برای هر دانش آموز می باشد. چنانچه اولیاء دانش آموز تمایل داشته باشند می توانند با پرداخت هزینه دراین تور همراه فرزند خود شرکت نمایند . سپس مدیر مدرسه دانش آموزان ثبت نامی را به گروههای 10 نفره دسته بندی نموده و پس از هماهنگی با شرکت پایا برای بازدید و تورمهارت اقدام می نماید . دانش آموزان در موعد تور مهارت به مدت 2ساعت و آشنایی با مشاغل مختلف، از کارگاه های آموزشی مهارتی سازمان فنی و حرفه ای همراه با معرفی تورلیدر بازدید کرده و همزمان  عضو « باشگاه کارآفرینان نوجوان »گردیده و درصورت تمایل در دوره آموزشی باشگاه  به مدت 18 جلسه ی آموزشی، با شهریه حضوری ثبت نام می نمایند. درطول برگزاری دوره باشگاه کارآفرینان نوجوان، دانش آموزان بصورت رایگان استعدادیابی می گردند و برای ورود به مرحله واقعیت آزمایی  مهارت آموزی آماده می شوند. دراین زمان براساس جواب تست استعدادیابی و  علایق دانش آموزان به سمت انتخاب حرفه های مهارتی هدایت می شوند . شایان ذکر است دانش آموزان در باشگاه به گروههای 7نفره تقسیم بندی شده و هر گروه دارای یک منتور یا رهیار می باشد که علاوه بر زمان کلاس بعد از آن نیز دانش آموز می تواند با رهیار خود در ارتباط باشد. درمرحله باشگاه دانش آموز پس از پایان یافتن 18 جلسه، تاییدیه آموزشی از وزارت کار دریافت نموده و در مرحله واقعیت آزمایی نیز گواهینامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را دریافت می نماید.

لازم به ذكر است آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي پايا براي فرزندان كاركنان اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان اصفهان به ميزان 40 درصد تخفيف و براي ساير ادارات استان 15 درصد تخفيف در نظر گرفته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار