افتتاح ۳ طرح خدماتی، فرهنگی و اقتصادی جدید صندوق بازنشستگی کشوری
کد خبر: 1054747
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QO3
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
با حضور وزیر رفاه انجام شد
۳ طرح خدماتی، فرهنگی و اقتصادی جدید صندوق بازنشستگی کشوری، با حضور وزیر رفاه افتتاح شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: این سه طرح شامل توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری، مرکز اسناد تاریخی و روایتخانه صبا و سامانه یکپارچه دریافت و پرداخت خدمات الکترونیکی بانکی است که در جریان بازدید محمد شریعتمداری از صندوق بازنشستگی کشوری، افتتاح شد و توضیحات لازم درباره هر طرح توسط اکبر افتخاری، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، و مدیران واحد‌های مرتبط ارائه شد.

شریعتمداری پس از بازدید از مرکز اسناد تاریخی و روایتخانه صبا، دفتر یادبود این مرکز تاریخی- فرهنگی و دیواره مشاهیر را امضا کرد. در این مرکز، روند تاریخی شکل‌گیری نظام بازنشستگی، تحولات صندوق بازنشستگی کشوری، چهره‌های دارای بیش از پنجاه سال سابقه خدمت در دستگاه‌های مختلف، شخصیت‌های سیاسی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی که سوابق آن‌ها در صندوق بازنشستگی کشوری وجود دارد، معرفی شده‌اند و اسناد و مدارک بازنشستگی آن‌ها گردآوری، ترمیم و آرشیو شده است.

در طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی کشوری هم که امروز توسط شریعتمداری افتتاح شد، اطلاعات و داده‌ها و پرونده‌های کلیه بازنشستگان به شکل برخط حفاظت می‌شود که نظم و امنیت کامل برای صدور احکام و ارائه خدمات به بیش از یک میلیون و ششصدهزار حقوق‌بگیر این صندوق را تأمین می‌کند.

همچنین، با افتتاح سامانه یکپارچه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، ارتباط مستقیم و الکترونیکی میان سیستم بانکی، سیستم مالی صندوق و سیستم دستوردهنده و متقاضی برقرار شده و ضمن کاهش جدی هزینه‌های مالی و زمانی، روند صدور چک در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری را به صفر می‌رساند و همه فعالیت‌های مالی صندوق، از طریق امضا‌های الکترونیک انجام می‌گیرد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار