کاهش ۵۰ درصدی صادرات ذرت برزیل در ماه جولای
کد خبر: 1054739
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QNv
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷
پیش بینی تداوم روند افزایش قیمت جهانی ذرت
فصل صادرات ذرت برزیل در ماه جاری آغاز می‌شود و حدود ۴۰ کشتی برای حمل بار در بنادر برنامه ریزی شده است، اما طبق پیش بینی‌ها به دلیل نقصان در عملکرد میزان تولید این تعداد به نیمی از کل برنامه ریزی شده نسبت به سال گذشته هم نمی‌رسد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران (اوندا)، برزیل در سال ۲۰۲۰، حدود ۳۳ میلیون تن صادرات ذرت داشت و پیش‌بینی‌ها نیز تا قبل از مشکلات آب و هوایی مانند خشکسالی و سرما از ثبات خاصی برخوردار بودند. اما با توجه به شرایط آب و هوایی ایجاد شده، اکنون صحبت از ۲۰ میلیون تن صادرات در سال ۲۰۲۱ است. نکته قابل توجه آن است که بسیاری از شرکت‌ها در برزیل حتی اقدام به لغو قراردا‌های صادارتی خود نموده و محصول خود را برای فروش به سمت بازار‌های داخلی هدایت می‌نمایند.
در همین راستا مدیر عامل و بنیانگذار شرکت بازرگانی AgriBrasil، فردریکو هامبرگ بیان می‌کند، "تعداد شرایط لغو قرارداد رو به افزایش است و عمده آن‌ها با رویکرد عرضه در بازار داخلی اقدام به لغو قرارداد‌های خارجی خود می‌نمایند.
وی تخمین زد که، پس از تأثیر خشکسالی و سرما، محصول ذرت در برزیل به ۸۷ میلیون تن کاهش می‌یابد و توان صادرات ذرت فقط ۲۰ میلیون تن خواهد بود. وی همچنین یادآور شد که در سال گذشته، برداشت محصول ذرت از ۱۰۰ میلیون تن فراتر رفت و می‌توانست در سال ۲۰۲۱ بسیار بیشتر باشد، اما شرایط آب و هوایی اجازه این اتفاق را نداد.
هرچند در سال‌های با شرایط مناسب عرضه، برزیل همواره به عنوان دومین صادرکننده جهانی ذرت و پس از ایالات متحده بوده است، اما نظر به اینکه برزیل در صنعت گوشت نیز یک بازیگر قوی می‌باشد، باید به نیاز‌های داخلی نیز توجه شود.
وی افزود: "باید بین ماه‌های ژوئیه، آگوست، سپتامبر باید صادرات آرام باشد تا برای آخرین سه ماهه نیز چیزی برای صادرات وجود داشته باشد. وی با بیان اینکه قیمت‌های مناسب می‌تواند به "محصول کلیدی و عظیم" سال آینده برزیل کمک کند، افزود:
در حال حاضر بازار داخلی، بهای بیشتری را نسبت به قیمت صادراتی پرداخت می‌کند و محموله‌های برنامه‌ریزی شده برای ماه ژوئیه از طریق قرارداد‌هایی است که قبلا توافق شده بود.
بر این اساس می‌توان استنباط نمود که شرایط عرضه ذرت در بازار جهانی با کاهش قابل توجهی مواجه گردد، و از این‌رو روند افزایشی قیمت دور از انتظار نخواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار