۴۰درصد جمعیت کشور مستأجرند
کد خبر: 1054666
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QMk
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۴

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیشتر املاک خالی از سکنه متعلق به بنگاه‌های اقتصادی مانند بانک‌هاست که به عنوان کالای سرمایه‌ای از آن بهره می‌برند، گفت: دولت آینده باید سامانه املاک و اسکان را با جدیت و سرعت بیش‌تری پیگیری کند و این مسئله را در اولویت قرار دهد.
اسماعیل حسین‌زهی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، درخصوص قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی گفت: بیشتر از یک میلیون ۴۰۰ هزار خانه خالی از سکنه شناسایی شده است و تاکنون برای حدود هزار و ۴۰۰ مالک پیامک ارسال شده است.
وی ضمن اشاره به استفاده سرمایه‌ای بانک‌ها از املاک تأکید کرد: بیشتر املاک خالی از سکنه متعلق به بنگاه‌های اقتصادی مانند بانک‌هاست که به عنوان کالای سرمایه‌ای از آن بهره می‌برند.
وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد جمعیت کشور فاقد مسکن یا به عبارتی مستأجر هستند، خاطرنشان کرد: لازم است قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی که از سوی مجلس در سال ۱۳۹۹ تصویب شد، اجرا شود. بی‌شک اجرای این قانون تأثیرات مثبتی بر بازار مسکن خواهد داشت و موجب خواهد شد احتکار مسکن برای این مجموعه‌ها صرفه اقتصادی نداشته باشد و املاک خود را به بازار مسکن عرضه کنند. حسین‌زهی ضمن انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در این حوزه گفت: لازم بود وزارت راه و شهرسازی دولت فعلی با اهتمام بیشتری در موضوع قانون مالیات از خانه‌های خالی عمل می‌کرد. دولت آینده باید سامانه املاک و اسکان را با جدیت و سرعت بیشتری پیگیری کند و این مسئله را در اولویت رسیدگی قرار دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار