«اعتماد متقابل» و «اتکای هم‌افزا» بین کشور‌های منطقه یک ضرورت است
کد خبر: 1054539
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QKh
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۳
در گفت‌وگوی تلفنی آیت‌الله رئیسی با عمران خان مطرح شد

نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی با آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی ضمن تبریک انتخاب وی از جانب ملت ایران، ابراز امیدواری کرد به زودی امکان ملاقات حضوری با رئیس‌جمهور منتخب ایران فراهم شود.
به گزارش فارس، عمران احمدخان نیازی، نخست‌وزیر پاکستان در گفت‌وگوی تلفنی با دکتر سیدابراهیم رئیسی ضمن تبریک انتخاب وی افزود: شرح حال زندگی شما را مطالعه کردم و متوجه شدم شما یک عالم برجسته هستید.
عمران خان با اشاره موضوعات مشترک فی ما بین گفت: ما نگران وضعیت افغانستان و درگیر شدن این کشور در جنگ طولانی مدت هستیم.
وی بهترین راه‌حل برای افغانستان را راه حل سیاسی دانست و البته دستیابی به آن را در شرایط کنونی دشوار قلمداد کرد.
نخست وزیر پاکستان ابراز امیدورای کرد در آینده نزدیک با رئیس‌جمهور منتخب ایران ملاقات و درباره موضوعات مختلف از جمله فرصت‌ها و نگرانی‌های مشترک گفتگو کند.
در این گفت‌وگوی تلفنی آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی نیز ضمن ابراز تشکر از تماس تلفنی و پیام تبریک ملت و دولت پاکستان، پیوند‌های درهم‌تنیده دو ملت و ظرفیت‌های گسترده و متنوع دو کشور را بستر مناسبی برای ارتقای همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف عنوان کرد.
رئیسی توفیقات دولت دوست و ملت برادر پاکستان را توفیقات دولت و ملت ایران دانست و افزود: «اعتماد متقابل» و «اتکای هم‌افزا» میان کشور‌های منطقه، دو رکن اصلی ثبات و پایداری «مناسبات همسایگی» است.
رئیس‌جمهور منتخب گفت: در دیپلماسی اقتصادی دولت جدید به همه ظرفیت‌های اقتصادی همسایگان به عنوان فرصت‌های ارزشمند همکاری نگریسته می‌شود و به همین جهت هیچ ظرفیت اقتصادی مورد غفلت قرار نمی‌گیرد.
آیت‌الله رئیسی نیل به «امنیت پایدار» را صرفاً از طریق مشارکت کشور‌های منطقه عملی دانست و بیان کرد: تجربه نشان داده که بیگانگان به بهانه ایجاد امنیت بذر ناامنی را کاشته و عدم ثبات را نهادینه می‌کنند.
رئیس‌جمهور منتخب فلسطین را رمز همگرایی جهان اسلام عنوان کرد و دفاع مؤثر و مستمر از ملت مظلوم فلسطین را ضامن «پایداری امنیت منطقه‌ای» دانست.
آیت‌الله رئیسی همچنین با ابراز نگرانی از وضعیت افغانستان گفت: امنیت افغانستان برای ما مهم است و این امنیت باید توسط افغانستانی‌ها برقرار شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار